Güncel

Türkiye Aile Desteği Müjdesi! 2.000 TL Sosyal Yardım Ödemesi Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından müjdeyi açıkladı. Türkiye Aile Desteği kapsamında milyonlarca vatandaşa sosyal yardım ödemesi yapılacak. 15 milyar liralık yeni destek paketinin müjdesi veren Erdoğan sosyal yardımı duyurdu.

Milyonlarca vatandaşa Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 15 milyar liralık yeni destek paketi müjdesi. Türkiye Aile Desteği kapsamında verilecek sosyal yardımlar hakkında vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Türkiye Aile Desteği sosyal yardım ödemesi kimlere yapılacak? Başvuru şartları nelerdir?

Başvurular ne zaman başlayacak? Başvurular nereden yapılacak?

Haziran ayı itibarı ile başvuruların başlayacağı bu Aile Destek Paketi Programına dijital ortamlardan başvuru yapılabilecektir. E-Devlet uygulaması üzerinden, zor durumda olan vatandaşların bu programa başvuru yapabileceği açıklamalar arasında yer aldı. Sunulan bu paket kapsamında verilecek yardımların tutarı hakkında net bir açıklama henüz yapılmamış olsa da ihtiyaca göre 1.000 TL, 1.500 TL ve 2.000 TL tutarında nakit yardım paketleri olacağı düşünülüyor.

Son dakika destek kararı! Yeni destek programlarının müjdeli haberi açıklandı. Son dakika Sosyal yardım açıklaması. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. “Türkiye Aile Desteği” programı ile ekonomik olarak dezavantajlı durumda olan ancak mevcut programlardan yararlanamayanlar için 15 milyar liralık yeni paket hazırlanmaktadır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı anaokullarına veya ana sınıflarına çocuklarını kayıt ettiren ailelere bir sonraki eğitim-öğretim yılı için destek programı oluşturulmuştur. Son bir yılda sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım alan aileler, herhangi bir talepte bulunmadan çocuklarını okula yazdırabilecekler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Yeni destek programları devreye alınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları:

Bir müjde de sosyal yardımlar konusunda vermek istiyorum. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 98 milyar liralık sosyal yardımda ihtiyaç duyan her vatandaşımızın yanında olmuştuk. Bu yıl sosyal yardım bütçemizi ek programlarla daha da güçlendiriyoruz. Amacımız gelişen ve büyüyen Türkiye’nin refahının tüm kesimlerle paylaşılmasını sağlamaktır. Bu kapsamda ‘Türkiye Aile Desteği’ programıyla ekonomik olarak dezavantajlı ancak mevcut programlardan yararlanamayan kesimlere yönelik 15 milyar liralık yeni bir paketi daha devreye alıyoruz.

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı anaokullarına veya anasınıflarına çocuklarını kaydettiren aileler için de bir destek programı oluşturduk. Bu program çerçevesinde son bir yılda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yardımlarından faydalanmış olan aileler herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın çocuklarını okullara kaydettirebilecektir. Ana okulu anasınıfı yardım programının da hayırlı olmasını diliyorum.

Başa dön tuşu