Güncel

Emekli bayram ikramiyesi yattı mı? 2022 Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emekli vatandaşlarımızın merakla bekledikleri bayram ikramiyeleri hesaplara geçmedi. Bir takım ihtiyaçlarını karşılamak için bayram ikramiyelerinin yatmasını bekleyen emekliler, bayram ikramiyesi yattı mı sorusunun yanıtını arıyor. Peki ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri, Ramazan Bayramı öncesinde hesaplara yatırılıyor. Bu bayram 1100 TL olarak açıklanan bayram ikramiyeleri SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin hesaplarına ayrı tarihlerde ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emekliye, Ramazan Bayramı ikramiyeleri bayram öncesi hesaplarında çekebilecekler. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, yattı mı? İşte, 2022 bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi hakkında bilgiler.

Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarından önce yılda iki kez verilen bayram ikramiyeleri bu yıl oldukça fazla konuşuldu. Yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle bayram ikramiyelerinin yetersiz kaldığını dile getiren emekli vatandaşlarımız, zam konusunda umutluydu.

Emeklilerin en az enflasyon oranında zamlanmasını bekledikleri bayram ikramiyeleri konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir açıklamada bulunmuş ve bu yıl emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmayacağını söylemişti. Bu açıklamaya tepki gösteren emekliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda bir müjde bekliyordu.

Ancak emeklilerin beklentileri boşa çıktı. Başkan Erdoğan da Bakan Bilgin’e paralel bir açıklama yapmış ve bu yıl da bayram ikramiyesi olarak geçen yıl olduğu gibi 1100 lira ikramiye ödeneceğini duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından emekli vatandaşlarımız ve emekli temsilcisi sivil toplum örgütlerini tepkilerini daha yüksek sesle dile getirmeye başladı.

Emekli vatandaşlarımıza bayram ikramiyesi uygulamasının başladığı ilk yıl olan 2018 yılında bu paraya bir kurbanlık alabildiklerini dile getiren vatandaşlar ve emekli temsilcileri, 2018 yılından bu yana sadece enflasyon oranlarının ikramiyelere yansıtılması durumunda dahi, bugün ikramiyenin 3500 lirayı geçmesi gerektiğini savundu. Ancak tüm bu tepkiler hükumet kanadında bir karşılık bulmadı ve Erdoğan’ın son noktayı koyduğu emekli ikramiyesi meselesi kapandı. Şimdi soru, emekli bayram ikramiyeleri yattı mı?

Emekli Bayram İkramiyeleri Yattı mı?

Emekli vatandaşlarımızın merakla bekledikleri bayram ikramiyeleri henüz hesaplarına geçmedi. Bayram öncesi bir takım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen, torunlarına bayram harçlığı verecek olan emeklilerimiz bayram ikramiyelerinin hesaba geçmesini bekliyor. Peki emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Emekli Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuya ilişkin açıklamalarında emekli bayram ikramiyelerinin 1100 lira olacağını söylemişti. Emekli bayram ikramiyesinin yatacağı tarih olarak ise 28-29 nisan tarihlerini işaret etmişti.

Yarın Ramazan Bayramı öncesi son mesai günü. Dolayısıyla bayram ikramiyeleri en geç yarın mesai bitiminden önce emekli vatandaşlarımızın hesabına yatmış olacak.

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte emekli vatandaşlarımız yılda iki kez verilen bayram ikramiyelerini beklemeye başladı. Bayramdan önce bazı ihtiyaçlarını karşılamak için bayram ikramiyelerinin yatmasını bekleyen emekliler, Emekli Bayram İkramiyeleri Yattı mı? sorusunun yanıtını bekliyor. Peki Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Başa dön tuşu