Güncel

Demet Akalın’dan Yasağa Sert Tepki

Demet Akalın Müzik yasağına tepki gösterdi. Akalın’dan Erdoğan’a çağrı

Demet Akalın’dan Yasağa Sert Tepki. Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müzik yasağının kaldırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bayam müjdesi olarak müzik yasağının kaldırılması gerektiğini söyledi. Ünlü şarkıcı Demet Akalın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da etiketledi. “Bir bayram müjdesi yakışırdı müzik yasağına” ifadelerini kullandı. Akalın yaptığı bir başka açıklamada ise müzik yasağının halen uygulanıyor olmasına sitem etti. Akalın, “Acun bile yokluk adasını kaldırdı bizim müzik yasağı kalkmadı. Vay be ne günah işledik.” ifadelerine yer verdi. Ünlü şarkıcı Demet Akalın geçen günlerde Ramazan İftarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak katılmıştı. Demet Akalın Erdoğan’dan müzik yasağının kaldırılması talebinde bulundu. Ramazan Bayramı sebebi ile sosyal medyada bu paylaşımlarına devam eden Akalın bu isteğini bir kez daha yinelemiş oldu. Birçok ünlü müzik yasağına tepki göstermeye devam ediyor. Gece 12’den sonra uygulanan müzik yasağı tepki çekerken bir açıklamada Demet Akalın’dan geldi.

Ünlü şarkıcı Demet Akalın sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyen Akalın ” “Bir bayram müjdesi yakışırdı @RTErdogan müzik yasağına” ifadelerine yer verdi. Müzik yasağının kaldırılması hakkında talepte bulunan Akalın yine bir paylaşımda bulundu. “Acun bile yokluk adasını kaldırdı bizim müzik yasağı kalkmadı!!! Vay be ne günah işledik.” ifadelerine yer verdi.

Şarkıları ve girdiği polemiklerle gündemden düşmeyen ünlü şarkıcı Demet Akalın bu kez müzik yasağının kaldırılması için harekete geçti. Erdoğan’ı etiketleyerek yasağın kaldırılmasını istedi. Demet Akalın’ın bu talebi magazin gündeminde olay oldu.

Ünlü şarkıcı Dolmabahçe Sarayı’nda yapılan iftar programında bir araya geldiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan saat gece 12’den sonra canlı mzik yasağının kaldırılmasını talep etti. Erdoğan’a konuyu ilettiğini söyleyen Demet Akalın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u yanına çağırdığını ve çalışmaya başlayacaklarının sözünü aldığını da söyledi.

MÜZİK YASAĞI NEDİR?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı tedbirlerin kalkmasına rağmen Mayıs 2020’de başlayan gece müzik yasağı hala devam ediyor. Konu hakkında çalışmaların yapıldığı söylense de henüz bir yasak kaldırılması gündemde değil.

Başa dön tuşu