Güncel

Cem Yılmaz Eleştirilere Cevap Verdi: 140 Dakika Olan Gösterimi 90 Dakikaya İndirmemi Söylediler

Cem Yılmaz eleştirilere yanıt verdi. Şişman yorumları hakkında oğlu Kemal ne diyor?

Cem Yılmaz Eleştirilere Cevap Verdi: 140 Dakika Olan Gösterimi 90 Dakikaya İndirmemi Söylediler. Fatih Altaylı ile Bire Bir isimli programa katılan Cem Yılmaz, Zafer Algöz ve Nilperi Şahinkaya oldu. 13 Mayıs’da Netflix ekranlarda başlayacak olan Erşan Kuneri isimli dizi ile gündemde olan Cem Yılmaz açıklamaları ile dikkat çekti. Elite Platinum Plus ile ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi. “Daha yavaş bulanlar oldu. Pandemi zamanıydı. Hayatımda ilk defa yarısı boş salonda sahneye çıktım. İnsanlar maskeli. Herkesin ilk defa tecrübe ettiği bir şeydi. Dolayısıyla biraz zamanın ruhunu taşıyor.” ifadelerine yer verdi.

Erşan Kuneri hakkında konuşan Yılmaz “Erşan Kuneri’ iki dakikalık bir karikatür ve figürdü. Bir karakteri böyle genleştirip, bütünüyle bir hale getiriyorsam arkadaşlarımla paylaşıyorum. Diyorum ki; ‘Böyle bir tayfa olsun, böyle bir maceraya girsinler’. Herkes kıpırdanmaya başlayınca, ‘Ben böyle bir karakter miyim?’ deyince, ‘Tamam o zaman’ diyoruz ve çekmeye başlıyoruz. Sekiz bölümlük bir dizi. İçerisinde filmler ve bu arkadaşlar grubunun neler yaşadığına dair drama var. Karma bir format aslında ama genel tanımı dizi. İşin mutfağıyla ilgili duyduğumuz o anektodlarla şahsına münhasır adamlar yaratmaya çalıştık. ” ifadelerine yer verdi.

‘Diamond Elite Platinum Plus’ hakkındaki eleştirilere hakkında konuşan Cem Yılmaz çok izlenmesinin bir önemi olmadığını fakat yine de fazlasıyla izlendiğini söyledi. “Benim gösterim 140 dakika, onu 90 dakikaya indirmemi rica ettiler. Aslında ben istemedim, çünkü materyal geniş ve öyküseldi. Eskiye nazaran daha yavaş bulanlar oldu” açıklamasında bulundu. Maskeli dönemde stand up yapmanın zorluğuna değindi. İnsanların güldüğünü görmeden stand up yapmanın herkesin ilk kez tecrübe ettiği bir şey olduğunu söyledi.

Yılmaz kendisi hakkında yapılan şişman ve yaşlı yorumlarına oğlunun nasıl cevap verdiğini anlattı. “Baba görüyorum gazetelerde senin için, ‘yaşlı şişman’ diyorlar. Sen harika bir adamsın ya! Olur mu öyle şey, ben her zaman yanındayım, sen ölsen milletin IQ’sü düşer” dediğini söyledi.

“ÖVGÜLERLE ÇOK İLGİLENMİYORUM.”

Bazı şeylere kafasını taktığını ama övgülerle de çok ilgilenmediğini söyledi. Reaksiyonlarla ilgilendiğini söyleyen ünlü komedyen “Olumsuz eleştiri anlamında, anlamlı şeyler duymuyoruz. Uçsuz bucaksız bir beğeni ve beklenti listesi var.” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu