Güncel

Çat kapı misafiriniz geldiğinde, vaktiniz yokken 5 dakikada hazırlayabileceğiniz tarifler!

Özellikle çalışan kadınlar başta olmak üzere zaman zaman herkesin yemek yapmaya vakti olmayabilir. Habersiz bir misafiriniz kapıyı çalınca, işten geç ve yorgun döndüğünüzde bu tarifler hayatınızı kurtaracak!

Hepimiz her gün hayatımızı sürdürmek için yemek yemek zorundayız. Yemek yapmak kolay gibi görünse de, işten eve yorgun döndüğünüzde, aniden habersiz bir misafir çıkageldiğinde ya da kendinizi yorgun ve halsiz hissettiğiniz zamanlarda ölüm gibi gelir. Bu tarifler ile yemek yapmak en fazla 15 dakikanızı alacak.

Ton balığı ve beyaz fasulyeden salata şöleni

Kutusundan çıktığında, sade halinin yanında birçok tarife oldukça yakışan ton balığını fasulye ile yapmayı hiç denediniz mi? Konserve ton balığı genelde sandviçlerde tercih edilen bir gıda oluyor. Ancak Akdeniz sofralarından esinlenerek yapılan bu tarifte beyaz fasulye ve ton balığını birleştirerek enfes bir salataya imza atabilirsiniz. Karıştırdığınız fasulye ve ton balıklarınızı isteğinize göre baharat ve soslar ile tatlandırabilirsiniz. Bu salatayı bir kere yiyen bir daha yemek istiyor!

Muhteşem üçlü tavuk salatası

Çıtır çıtır kızarmış bir tavuk düşünün. Şimdi nar gibi kızaran bu tavuğu kurumuş kiraz ve elmalar ile birleştirdiğinizi hayal edin. Ya da damak lezzetinize göre meyve seçimlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Bu lezzetli karışımı istediğiniz soslar ile harmanlayıp gerek sade gerekse marul salatanızın içerisine karıştırarak tüketebilirsiniz. Hazırlayacak olduğunuz bu tarif özellikle habersiz bir misafirini geldiğinde hem aperatif hem atıştırmalık hem de ana yemek olarak tüketebileceğiniz bir yemek olacaktır.

Şipşak Gözleme

Oldukça meşakkatli gibi görünen ancak hazır yufka kullanılarak hazırlandığında oldukça pratik ve lezzetli bir tarif ortaya çıkarıyor. İç harcını istediğiniz besinler kullanarak hazırlayabilirsiniz. Yanında domates, peynir, zeytin ve çay ne iyi giderdi şimdi işten yorgun gelmiş ve yemek yapmaya üşenen bir kadına.

Başa dön tuşu