Güncel

Büyükşehir’den BALOSB’ye TIR otoparkı

BALOSB; TIR otoparkının kapasitesini 55 araçtan 120’ye çıkaran Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 43 dönüm arazi üzerine kurulu alana sosyal tesisleri de ekledi. Bu sayede Balıkesir’de üretilen ürünleri taşıyan tır şoförleri için A’dan Z’ye tüm detaylar düşünülerek sağlıklı bir ortam oluşturuldu.

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Balıkesir Organize Sanayi’nin girişimleriyle 3 kat büyüyen, Türkiye’nin sayılı organize sanayi bölgelerinden biri olan BALOSB’da 10 lojistik firmasının bulunduğu bölgede 55 araçlık TIR Otoparkı Bölge (BALOSB) Müteşebbis Komite Başkan Vekili Yücel Yılmaz ve BALOSB yönetimi. , yetersiz kalması nedeniyle kapasitesi artırılarak yenilendi. BALOSB’da son yıllarda faaliyet gösteren firmaların sayı ve iş hacimlerinin artması, mevcut alandaki araç parkı ve tesislerin yetersiz olması nedeniyle 43 dönüm arazi üzerine 120 tır/kamyon kapasiteli TIR Otoparkı inşa edilmiştir. tesislerin de açılışı yapıldı.

LOJİSTİK FİRMALARI YENİLENİYOR

Lojistik firmalarının verimli ve verimli bir ortamda çalışabilmesi, daha fazla araca erişebilmesi, uygun fiyatlarla taşıma yapabilmesi, özel şartların belirlenebilmesi ve taşıma işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi amacıyla yapılan yatırım kapsamında; 10 adet ofis, şoför tuvalet-duş, kafeterya ve güvenlik kulübesinden oluşan tesisler de hizmete açıldı. Her biri 125 metrekarelik iki kat üzerine inşa edilen ofis ve diğer binalar toplam 2 bin 290 metrekare alan üzerinde yer alıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Toplu Konut A.Ş.’nin yaptırdığı TIR Otoparkı ve tesislerinin yanı sıra; Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ve asfaltlama çalışmaları da tamamlandı.

KAPASİTE 55’TEN 120’YE ÇIKTI

BALOSB Müdürlüğü’ne ait toplam 43 dönüm araziyi 25 yıllığına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne devrettiklerini belirten BALOSB Bölge Müdürü Mesut Eray, şunları söyledi:Bunun karşılığında Büyükşehir Belediyesi söz konusu parsel üzerinde 10 ofis, 1 kafeterya, 1 idari bina, 1 kapı girişli işyeri, 1 restoran ve 1 sosyal tesis yaptırdı. Ve ayrıca; TIR parkının araç kapasitesi yetersiz kaldığı için 55 araçlık kapasite 120 araca çıkarıldı. İnşaat faaliyetleri dışında yaklaşık 7 dönümlük alanın çevre düzenlemesi ve genişletilen TIR parkının yeniden asfaltlanması işleri Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından yaptırılan BALOSB’u şehre bağlayan yeni yolumuz hizmete açılmış olup, diğer etapları da tamamlanmak üzeredir. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz.” söz konusu.

“HEDEFİMİZ; BÜYÜYOR VE GELİŞEN BALIKESİR”

BALOSB’a; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve BALOSB Girişimcilik Komitesi Başkan Vekili Yücel Yılmaz, yerli ve yabancı birçok firmanın tırlarının geldiğini, burada üretilen ürünleri taşıması nedeniyle önemli olduklarını söyledi.Burada Gümrük Müdürlüğü’nü kurarken amacımız; Büyüyen ve gelişen Balıkesir’in vizyonu bir şeyler yapmaktı. BALOSB’un ulaşımını kolaylaştırmak için 3 aşamalı yol çalışması gerçekleştirdik. İlk 2 etap tamamlandı, 3. etap da tamamlanmak üzere. Buradaki tüm çalışmalarımız bir vizyonun yansımasıdır, sürdürülebilirliği sağlamak için çalışıyoruz. Organize Sanayimiz bu yeni yüzüyle dış kaplamasından kullanım alanlarına kadar şehrimizle uyumlu bir şekilde şekillendi. Önce siz mekanı şekillendirirsiniz, sonra mekanlar sizi şekillendirir. Mekanlarınız kadar ticaret yapabilirsiniz. Tır parkımız esnafımıza hayırlı olsun. Misafirlerimizin kullanabileceği birçok sosyal tesis bulunmaktadır, şehrimize hayırlı olsun.“dedi.

TİCARET İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR YATIRIM

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir’de ticaretin gelişmesi ve BALOSB’un ileriye gitmesi için güzel fırsatlar sağlayacak bir açılış yapıldığını belirtti.Kamyon ve tır esnafımız emektardır, işleri kolay değildir. Burada üretilen ürünleri yurt içi ve yurt dışında birçok şehre ulaştırıyorlar. Bu hem şehrimiz hem de ülkemiz ticareti açısından çok değerli. Şehrimize hayırlı olsun.” söz konusu.

ESNAFIMIZ HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

Yeni açılan TIR otoparkının lojistikle uğraşan firmalara ve şoför esnafına hayırlı olmasını dileyen AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, şunları söyledi:Onlara yakışan bir çalışma ortaya çıktı. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız; BALOSB Girişimcilik Komitesi Başkanımıza ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Balıkesir’in dışarıya açılan pencereleri bunlar. Ne kadar iyi olursa dışarıdan o kadar çok yatırım alırız. Esnafımız her şeyin en iyisine layıktır, hayırlı uğurlu olsun.” söz konusu.

“TIR ŞOFÖRLERİMİZ SAĞLIKLI BİR ORTAMDA HİZMET ALACAK”

Balıkesir Valisi ve BALOSB Girişimci Heyeti Başkanı İsmail Ustaoğlu, BALOSB’a sağlanan TIR otoparkı ve sosyal tesislerin çok iyi bir koordinasyon ve iş birliği ile hareket edilmesinin sonucu olduğunu belirtti.Organize Sanayi Bölgemiz ve Büyükşehir Belediyemiz iş birliğiyle burada hizmet veren lojistik firmalarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, BALOSB’a gelen tırlarımız için kolay tedarik ilişkileri ve lojistik hizmetlerinin sağlanması açısından iyi bir alan haline geldi. Önemli bir sorun çözüldü. Kamyon şoförlerimiz sağlıklı bir ortamda hizmet alacak. Buradan dünyanın birçok noktasına ihracat yapılıyor. Burası Balıkesir’in bir nevi imaj yeri, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Törene; Balıkesir Valisi ve BALOSB Müteşebbis Komite Başkanı İsmail Ustaoğlu, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok ve Mustafa Canbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve BALOSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, BALOSB Bölge Müdürü Mesut Eray, il yöneticiler, firma sahipleri ve esnaf katıldı.

Başa dön tuşu