Güncel

Bursa’da AVM’de Tavan Çöktü Yaralılar Var

Bursa AVM’de Büyük yangın. Arama kurtarma çalışmaları Bursa AVM Kaç kişi öldü?

Bursa’da AVM’de Tavan Çöktü Yaralar Var. Son dakika Bursa’da çöken AVM’den ilk görüntüler geldi. Bursa’nın tanınmış alışveriş merkezlerinden biri olan Zafer Plazanın eksi 1’inci katının tavanı çökmesi sonucu olay yerine çok sayıda ambulans gönderildi. Zafer Plaza’nın tavnı çöktü. Çökme sonrası yangının da çıktığı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Bursa’nın en popüler alışveriş merkezi olan Zafer Plaza’nınt tavanı çöktü. Olay yerine birçok ekip geldi. AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri göçükte arama ve kurtarma çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, korkunç olay sonrası açıklamada bulundu. Ünlü alışveriş merkezinin tavanı neden çöktü? AVM’nin en yoğun olduğu saatte meydana gelen çökme sonrası içeriden görüntüler de geldi. İşte kurtarma çalışmaları hakkında bilgiler. Görüntülerde büyük tahribat olduğu görülmekte.

ZAFER PLAZA -1’İN KATI TAVANI TAMAMEN ÇÖKTÜ

Zafer Plaza Alış veriş merkezinin eksi 1’inci katında bulunan ve olay sırasında hizmey veren ünlü bir giyim mağazasının tavanı çöktü. Çıkan tahribat ile beraber yangın başladı. Yapılan ihbarın ardından olay yerine ambulans, itfaiye ve AFAD Arama kurtarma ekipleri gönderildi. Arama kurtarma köpekleri bölgeye giderek göçük altında arama çalışmalarına başladı.

Olay sonrası orataya çıkan görüntüler korkuttu. Günün en yoğun saatinde meydana gelen faciada arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptığı açıklamada “Malumunuz bölge, tarihin ortaya çıkarılması adına lüzumsuz yapılardan, eskimiş ve fonksiyonunu yitirmiş binalardan ayıklanıyordu. Bu noktada da AVM’nin ek binası olarak kullanılan binanın çalışması, bizatihi AVM yönetimi tarafından yapılıyordu. İstişarelerini yaptığımız bir çalışmaydı. Bir kısımda göçme meydana geldi. Allaha hamdolsun şu an için bir can kaybı ya da yaralanma söz konusu değil. Gerekli müdahale, ekipler tarafından yapılıyor. Üst taraftaki çalışmanın etkisi olabilir, başka bir şey olabilir. Tavandaki çökmeden mütevellit bir sıkıntı, öyle söyleyeyim. Tavanda daha önceden yapılmış bir imalattan kaynaklanmış olabilir, bilemiyorum. Ben mevcut AVM’nin kalan kısmını etkileyecek bir şey olacağını zannetmiyorum. Bütün ekiplerimiz şu anda orada, herhangi bir ihtiyaç söz konusu değil.”

Başa dön tuşu