Güncel

Bu Sefer İndirim Geliyor: Akaryakıtta İndirimli Fiyatlar

Dünya genelinde hızlı bir şekilde yükselen ve ülkemizde de etkisini gösteren akaryakıt zamlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyorken bu defa indirim geliyor. Pompaya yansıyacak indirim öncelikle LPG fiyatlarında kendisini gösterecek.

Türkiye’de birçok benzinli araç daha ekonomik olması nedeniyle LPG dönüşümü ile kullanılıyor. Dünyada en çok LPG’li araç kullanan ülkeler arasında yer alan Türkiye’de LPG fiyatları dahi artık vatandaşın elini yakıyor.

Brent petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalardan olumsuz etkilenen tüketiciler için bu kez indirim haberi ile sevindiler. Petrolün piyasada geriye giden fiyatı ilk olarak LPG fiyatlarına yansıyacak.

Pompaya yansıyacak olan indirim için LPG’nin litre fiyatında 1 Türk lirası indirim olması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde benzer indirim benzin ve motorin fiyatlarına yansımıştı.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Bu geceden itibaren geçerli olacak indirimle LPG pompa fiyatlarına 1 Türk lirası indirim geldi. Gelecek indirim sonrasında İstanbul’da LPG’nin litre fiyatı 11.75 Türk Lirasından 10.75’ inecek.

Ankara’da 11.97’den 10.97’ye İzmir’de ise ortalama olarak 11.69’dan 10.99 inmesi bekleniyor.

Bu şekilde 30 litre LPG hacmi olan bir arabanın deposu yaklaşık olarak 350 Türk lirasına dolacak. Ortalama bir aracın yakıt tüketimi de göz önünde bulundurulursa kilometrede tüketim güncel fiyatlar ile 75 kuruş gibi düşünülebilir.

Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Kadar?

Güncel olarak benzin ve motorin fiyatları üç büyük şehirde ne kadar oldu sorusunun yanıtı ise şu şekilde;

İstanbul’da bir litre motorin fiyatı 22 liradan başlıyor, benzinin fiyatı ise 20 lira 33 kuruştan başlıyor.

Ankara’da bir litre motorin fiyatı 22 lira 17 kuruştan başlıyor benzin ise ortalama olarak 20 lira 45 kuruştan satılıyor.

İzmir’de fiyatlar Ankara ile aynı seviyede seyrediyor motorin litre fiyatları 22 lira 15 kuruş benzin litre fiyatları ise 20 lira 44 kuruş seviyesinde görünüyor.

Başa dön tuşu