Güncel

‘Bankın Hikayesi’ 30 bin TL kazandıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTON AŞ’nin profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılımıyla düzenlediği ‘Bankanın Hikayesi’ temalı fotoğraf yarışması başladı. Dijital renkli tek kategoride düzenlenen ve 15 Ocak 2024 tarihine kadar başvuruların alınacağı yarışmanın sonuçları 29 Ocak’ta açıklanacak.

İSTANBUL (İGFA) – Açık alanlarda vakit geçirmek ve dinlenmek için kullanılan banklar, şehrin en işlevsel kent mobilyalarından birini oluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki İSTON AŞ, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinin açık alanlarında yer alan kent mobilyaları, dünya çapında birçok şehrin cadde ve caddelerini süslüyor. Türkiye’nin en önemli kent mobilyası tasarımcısı ve üreticisi İSTON AŞ, bankların bu işlevinden yola çıkarak bir fotoğraf yarışması düzenlemeye karar verdi. Profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılacağı ‘Tezgahın Hikayesi’ temalı fotoğraf yarışmasında kent sakinlerinin kentteki banklarda geçirdikleri zamana odaklanılacak.

BİRİNCİLİĞE 30 BİN TL ÖDÜL VE ALTIN ​​MADALYA

Başvurunun ücretsiz olduğu yarışmada jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren eserlere ödüller verilecek.

Birinci olan eserin yazarına 30 bin TL + TFSF Altın Madalya, ikinci olan eserin yazarına 20 bin TL + TFSF Gümüş Madalya, üçüncü olan eserin yazarına 15 bin TL + TFSF Bronz Madalya Mansiyona layık görülen 3 eserin her birine 10 bin TL + TFSF Mansiyon ve İSTON. Özel Ödülü kazanan eser sahibine 10 bin TL ödül verilecek. Yarışmada sergilenen 35 eser sahibi 1000 TL kazanacak. Ayrıca ödüle layık görülen tüm eserlere plaket verilecek.

BAŞVURU İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

18 yaş üstü fotoğraf severlerin katılımına açık olan yarışmaya başvurular www.iston.istanbul ve İstanbul Seni Mobil Uygulamasındaki talimatlar takip edilerek doğrudan veya Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) aracılığıyla yapılabilecek. İnternet sitesi.

Son başvuru tarihi 15 Ocak 2024 olan yarışma için jüri, 23 Ocak 2024 tarihinde değerlendirme yapacak.

Sonuçlar 29 Ocak 2024 tarihinde İSTON ve TFSF’nin kurumsal internet sitelerinde açıklanacak.

Başa dön tuşu