Güncel

Bakan Kurum’dan açıklama: İlk Evim Arsa Projesi için yarın ilk kuralar çekiliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi için kuraların yarın başlayacağını ve ardından hangi illerde devam edeceğini açıkladı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında gerçekleşecek olan kura çekilişlerinin yarın itibari ile başladığını duyurdu. Bakan Kurum, çekilecek ilk kuraların Şırnak ve Ardahan’da başlayarak 10 gün süreceğini ve ardından 250 bin konut kurasının Mart 2023 tarihine kadar tamamlanacağını aktardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında konu ile ilgili yaşanan gelişmeleri vatandaşa duyurdu. Bakan Kurum yaptığı açıklamada, ilk kuraların yarın itibari ile Şırnak ve Ardahan’da gerçekleştirileceği hakkındaki bilgiyi duyurdu. Açıklamanın devamında çekilecek olan kuraların nötr gözetiminde ve canlı yayın ile gerçekleşeceğine de değinildi.

İlk kuralar 7 Kasım Pazartesi başlıyor

Bakanlığın başlatmış olduğu “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin kuraları 7 Kasım Pazartesi (yarın) itibari ile başlıyor. Milyonlar nefesini tuttu, özellikle Şırnak ve Ardahan için başvuru yapanlar heyecanla yarın için kura çekimlerinin gerçekleşmesini bekliyor.

Kura çekimleri canlı yayında yapılacak

Bakanlık yaptığı açıklamada 10 gün içerisinde 12 ilde 22 bin 57 konutun kura çekiminin gerçekleştirileceğini aktardı. Bakanlık açıklamasında kuraların noter gözetiminde çekileceğinin ve canlı olarak yayınlanacağı yer alıyor. Açıklamada, kura çekiminin yapılacağı iler ve kaç konut için kura çekileceğinin detayları şu şekilde sıralandı:

“7 Kasım Pazartesi Şırnak’ta bin 450, Ardahan’da 250 konut. 8 Kasım Salı Kars’ta bin 70, Siirt’te 903 konut, 9 Kasım Çarşamba Iğdır’da 550, Batman’da bin 850 konut, 10 Kasım Perşembe Ağrı’da bin 480 konut, 11 Kasım Cuma Mardin’de 2 bin 550 konut, 11 Kasım ve 12 Kasım, Van’da 2 bin 800 konut, 13-14-15-16 Kasım, Şanlıurfa’da 7 bin 100 konut, 15 Kasım Salı, Hakkari’de 804 konut, 16 Kasım, Bitlis’te bin 250 konut.” için kura çekimleri gerçekleşecek.

Başa dön tuşu