Güncel

Bakan Koca Açıkladı! Korona Bitiyor

2 yılı aşkın süredir hayatın her alanını etkileyen Korona Virüs salgını ile alakalı yeni kararlar alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni kararları bizzat açıkladı. Korana hayatımızdan yavaş yavaş çıkıyor.

Korona virüs hayatımıza gireli 2 yılı aşkın süre oldu. Gerek ekonomik gerek sosyal hayatın tüm alanlarını etkileyen korona virüs ile alakalı yeni kararlar alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs ile alınan yeni kararları ve yeni uygulamaları resmi sosyal medya hesabından açıkladı. Korona virüsün etkileri tamamen hayatımızdan çıkıyor.

Türkiye’de il vakanın görüldüğü günden bu yana 2 yıldan fazla süre geçti. Vaka sayılarının hayli yüksel olduğu günlerde tüm dünyayı derinden etkileyen, büyük ekonomik sıkıntılar yaşanmasına sebep olan ve insanların sosyal yaşantısını durma noktasına getiren korona virüs salgını artık etkisini yitirdi.

Maske, sosyal mesafe, sokağa çıkma yasağı derken korona virüs salgınından vatandaşlarımızı korumak için bir çok önlem alınmıştı. Bu önlemlerden sonuncusu olan maske yasağı da sağlık kurumları hariç tamamen kaldırıldı. Son olarak 3 gün boyunca üst üste günlük vaka sayılarının binin altında çıkması üzerine toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu da kaldırılmıştı. Böylelikle korona salgının son mirası maskelere de tamamen veda etmiş olduk.

Açıklanan son verilere göre, son 24 saat içinde 975 yeni korona virüs vakası saptanırken, 4 vatandaşımız da korona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Korona virüs de bu süre zarfında bazı mutasyonlar geçirdi ve oluşan yeni varyantlar öldürücülük özelliğini yitirdi.

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamayla artık korona virüs salgınının tamamen hayatımızdan çıkarılması yönünde bir adım daha atıldı. Salgın dönemi boyuna fazlasıyla tartışılan, doğruluğu sorgulanan vaka sayıları artık günlük olarak yayınlanmayacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre, korona virüs tablosunun ve gerekli bilgilerin yayınlanması için kurulan internet sitesi üzerinden artık günlük korona tablosu yayınlanmayacak. Artık aynı internet sitesi üzerinden haftalık korona tablosu yayınlanacak.

Başa dön tuşu