Güncel

Atatürk 2022’de yaşıyor olsaydı nasıl görünürdü?

Dünyanın en çok takip edilen sosyal medya platformlarından biri olan Reddit’te bir kullanıcı, Atatürk’ün şu an yaşıyor olsaydı nasıl görünebileceğine ilişkin bir görüntü hazırlayarak paylaştı. Yapay zeka teknolojisi sayesinde geliştirilen fotoğraf kısa sürede sosyal medyada gündem olmayı başardı.

Atatürk’ün yapay zekadan faydalanılarak yapılan fotoğrafı çok beğenildi ve kısa sürede sosyal medya gündemine oturdu. Teknoloji ve yapay zeka her geçen gün kendisine yeni şeyler katarak ilerliyor, bu sayede ortaya yeni ve farklı şeyler çıkıyor. Özellikle son zamanlarda en çok “Yapay zeka ile canlandırma” akımı daha fazla ilgi görüyor.

Geçmişe ve geleceğe ışık tutuyor

İnsanlık tarihinin geçmiş yıllarına da ışık tutabilen teknoloji sayesinde, geçmiş ve gelecek konular daha fazla mera ediliyor. Yapay zeka teknolojisinden faydalanılarak geçmişte yaşamış önemli kişilerin fotoğrafları odak noktası alınarak, o kişinin günümüzde nasıl görüneceği hakkında geliştirilmiş bir imaj ortaya konuluyor.

Atatürk günümüzde yaşıyor olsaydı nasıl görünürdü?

Bir Reddit kullanıcısı, yapay zekadan faydalanarak Mustafa Kemal Atatürk’ün yüz çizgileri ve vücut ölçülerinin neredeyse birebir aynısını bugünkü kıyafetler ile senkronize bir şekilde uyarlayarak çizdi. Ortaya çıkan eser, kısa bir sürede çok fazla ilgi görerek sosyal medya gündemine konu olmayı başardı.

Daha önce de yapıldı

Atatürk’ün daha önce de yapay zeka ile canlandırılmış bir karesi olduğu ortaya çıkmıştı. Fotoğraf binlerce defa paylaşılarak meşhur olmuştu.

Başa dön tuşu