Güncel

Ankapark tartışmasında yeni perde! Melih Gökçek Mansur Yavaş’ın siyasi hayatını bitirecek belgeleri açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve eski büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek arasında Ankapark tartışması devam ediyor. Parkın Atıl duruma gelmesi konusunda her iki tarafta birbirini suçlarken Melih Gökçek, Anka Park'ın denetiminden %100 Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu olduğunu söyledi. Bu konuda belgeleri de paylaşan Melih Gökçek, Mansur Yavaş’a seslenerek "Eğer samimiyse siyasi hayatı bitti" dedi.

Ankara’nın eski büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek in döneminde yapılan ve şu anda da atıl durumda kalan Ankapark konusunda tartışmalar devam ediyor. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanı Murat kurum Geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak Mansur Yavaş’a bu konuda “sizin Hiç mi sorumluluğunu yok” diye sormuştu. Mansur Yavaş ise daha 3 gün önce parkın sorumluluğunun Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini belirterek 3 yıl önce almadıklarını söyleyerek cevap vermişti.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten de Ankapark konusunda yeni açıklamalar geldi. Melih Gökçek, A Haber’de yayınlanan memleket meselesi programında ortaya çıkardığı çarpıcı belge ile Mansur Yavaş’a yüklendi.

ANKA PARK’IN TOPLAM MALİYETİNİ AÇIKLADI

Ankara’da Melih Gökçek döneminde yapılan Ankapark gündemden düşmüyor. Melih Gökçek katıldığı bir canlı yayında dinozorların fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Arasında yer alan fiyatların doğru olmadığını söyleyen Melih Gökçek, Anka Park’ın toplam maliyetinin 1 milyar 350 bin lira olduğunu açıkladı. Canlı yayında Mansur Yavaş için canlı yayın davetini tekrarlayan Melih Gökçek, Mansur Yavaş hakkında açıklayacağı belgeler sonrasında siyasi hayatının biteceğini de iddia etti.

EĞER SAMİMİ İSE SİYASET HAYATI BİTTİ

Mansur Yavaş, daha önce Melih Gökçek in kendisine yaptığı canlı yayın davetini psikolojisi bozuk diyerek reddetmişti. Bu defa aynı iddia Melih Gökçek’ten Mansur Yavaş için geldi. Melih Gökçek daha önce Meral Akşener ile birlikte açıklama yapan Mansur Yavaş’ın mimiklerine Dikkat edilmesini isterken sağlıklı olmadığını ve psikolojisinin bozuk olduğunu iddia etti.

Ayrıca canlı yayında Mansur Yavaş hakkında iddia ettiği belli değil açıklayan Melih Gökçek, Anka Park’ın %100 Ankara Büyükşehir Belediyesi denetiminde olduğunu gösteren bir belge paylaştı. O belgede 12 madde olduğunu belirten Melih Gökçek, çalınanlardan da %100 Mansur Yavaş’ın sorumlu olduğunu iddia etti.

Başa dön tuşu