Güncel

Aleyna Tilki’den Demet Akalın’a ‘dünya starı’ yanıtı

Aleyna Tilki’den Demet Akalın’a cevap verdi. Aleyna Tilki- Demet Akalın tartışması

Aleyna Tilki’den Demet Akalın’a Sert Yanıt: Seviyenin Düşeceğini Tahmin Etmeliydim. Genç şarkıcı Aleyna Tilki hakkında paylaşım yapan Demet Akalın’a sert bir cevap geldi. Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında yıllar önce yayınlanan ‘Kulüp’ adlı şarkısının çalınması ve FIFA tarafından da paylaşılmasının ardından bir takipçisinin yorumuna verdiği cevapla gündem olmuştu. FIFA’da Demet Akalın’ın Kulüp isimli şarkısı çıkmıştı. Demet Akalın yaptığı açıklama ile Aleyna Tilki’ye göndermede bulundu. Aleyna Tilki’ye göndermede bulunan Akalın, “Önemli olan don değil, şarkıymış” ifadelerine yer verdi.

22 yaşındaki şarıcı Aleyna Tilki’nin son şarkısı Take it Or Leave it şarkısındaki eleştirilere bir yenisi daha eklendi. Demet Akalın üstü kapalı şekilde Tilki’ye göndermede bulundu. 50 yaşındaki şarkıcı Demet kalın 2017 yılında yayınlanan Kulüp adlı şarkısının Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında yeniden gündeme gelmişti. Demet Akalın’ın şarkısı eşliğinde Trabzon’da yapılan kutlamalardaki eğlenceli anlar Twitter’da da gündem oldu. Şarkısı yıllar sonra gündem olan Akalın Twitter hesabından açıklamada bulundu. Demet Akalın’ın açıklaması magazin gündeminde bomba etkisi yarattı. Aralarının iyi olduğu bilinen Aleyna Tilki’ye yaptığı gönderme ile dikkatleri üzerine çekmişti. Demet Akalın’ın bir takipçisi, şarkının günlerdir sosyal medyada paylaşılması üzerine Akalın’a “Telif at izinsiz yayın diye yasakla bu videoyu, kral olursun.” şeklinde bir öneride bulundu. Akalın ise bu yorumun üzerinden Aleyna Tilki’yi hedef aldı. Demet Akalın sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu. “Adamlar beni dünya starı yapacak şaka mısın? Aleyna duymasın hayal kuruyor ama ben oturduğum yerden FIFA’dayım. Neymiş önemli olan don değil, şarkıymış!” yanıtını verdi. Aleyna Tilki’den günler sonra açıklama geldi.

“SEVİYENİN DÜŞECEĞİNİ BİLMELİYDİM”

“Dünya starlığını şampiyonlukta şarkı çalması zannedenler Spotify Global’in sayfasından ilk İngilizce röportajımı izleyebilirler. Bunu yapan ilk Türk olduğum için çok mutluyum. Beni destekleyenlere teşekkür ederim. Desteklemeyenlere de saygım sonsuz ama artık sevgim yok” mesajını paylaşmıştı. Ünlü şarkıcı Demet Akalın’dan yanıt gecikmedi.

Demet Akalın ise bu yanıt sonrası Tilki’ye “Tek rakibin Mustafa Topaloğlu uzay starlığı. Sakin ol şampiyon FIFA’ya söyleriz seni de paylaşır” şeklinde yanıt verdi.

Tilki ise bu sözlerin ardından “Şu anki kazancımla lüks bir hayat yaşamaktansa, yıllardır yalnız başıma yurt dışında çalışıyorum. Gençlere yol açmak yerine, onların hayallerini baltalama isteğinize üzüldüm. Size cevap verdiğimde karşılığında seviyenin düşeceğini tahmin etmeliydim. Takipçilerimden özür dilerim” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu