Güncel

Ahmet Kural Davasında Şok Gelişme Hükmü Belli Oldu

Ahmet Kural Davasında Şok Gelişme Hükmü Belli Oldu. Başarılı oyuncu Ahmet Kural’ın 13 yıl önce ‘kullanılması yasaklı madde bulundurmak’ suçu sebebi ile 10 ay hapis cezasına çarptırılarak denetim kararı verilen davası hakkında gelişme yaşandı.

Ahmet Kural Davasında Şok Gelişme Hükmü Belli Oldu. Başarılı oyuncu Ahmet Kural’ın 13 yıl önce ‘kullanılması yasaklı madde bulundurmak’ suçu sebebi ile 10 ay hapis cezasına çarptırılarak denetim kararı verilen davası hakkında gelişme yaşandı. Komedi oyuncusu olan Ahmet Kural’ın 13 senelik davasındaki gelişme hayranlarını şok etti.

Ünlü oyuncunun denetim kararını ihlal etmesi nedeniyle yeniden ele alındı. Mahkeme, Kural hakkındaki 10 aylık hapis hükmünün açıklanması kararını aldı. Bunun üzerine ünlü oyuncunun avukatından açıklama geldi. Ahmet Kural’ın, geçtiğimiz ocak ayında şarkıcı Sıla Gençoğlu ile davasında aldığı hapis cezasına yaptığı itiraz başvurusu red kararı çıkmıştı.

Ahmet Kural 2009 senesinde kullanılması yasak olan bir maddeyi bulundurması suçu sebebi ile açılan davada denetimli serbestlik kararı verilmişti. Oyuncunun yoğun bir iş hayatı olması nedeni ile tedaviye gitmemesi sebebi ile İstanbul 16. Sulh Ceza mahkemesine gönderilerek yeniden dava açıldığı öğrenildi.

Kural’a beş sene süre ile denetimli serbestlik tedbiri verilmişti fakat serbestlik süresi bitmeden hakkında hapis cezası verilip kesinleşmesi sebebi ile 2009’daki davası yeniden görülmeye başlandı.

AHMET KURAL SILA OLAYI ESKİ DEFTERLERİ AÇTI

Ünlü oyuncu Ahmet Kural 29 Ekim 2018 tarihinde şarkıcı Sıla’yı darp etmek suçundan ötürü şikayet edilmişti. O dönem sevgilisi olan şarkıcı Sıla oyuncudan şikayetçi olmuştu. 14 Temmuz 2021’de yerel mahkeme, 39 yaşındaki oyuncuya üç ayrı suçtan ceza vermişti. Karar üzerine Sıla’nın avukatı açıklamada bulunmuştu. Davada haklı olduklarını kamuoyuna duyurmuştu. Avukat “Geç de olsa adalet tecelli etmiştir. Kesinleşen karar ve hukuki süreç ile birlikte, müvekkilin haklılığı net bir şekilde ortaya çıkmıştır” ifadelerine yer vermişti.

Bu olaylardan sonra Ahmet Kural’ın 2009’daki davası gün yüzüne çıktı. Ahmet Kural’ın avukatı Beşok “Bu dava 2009 yılına, anlayacağınız 13 yıl öncesine ait. Kısacası eski bir usul davasından ibarettir. Bu karar kesin nitelikte olmayıp, dosya istinaf incelemesine gidecektir. Yeni çıkan infaz yasası, dosyadaki eksiklikler, usulsüzlükler ve zaman aşımı gibi birçok husustan dolayı bu kararın lehimize bozulacağı kesindir. Bu nedenle bu davaya ilişkin müvekkilimi etkileyecek hiçbir husus bugün olmadığı gibi ileride de olmayacaktır” açıklamasına yer verdi.

Başa dön tuşu