Güncel

MasterChef Türkiye’de Arda Türkmen Geldi Mehmet Şef Gitti!

TV8 kanalının sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye jürisinde değişiklik. MasterChef Türkiye’den ayrılan Mehmet Şef’in yerine gelecek isim belli oldu. Bir çok ünlü ismin anıldığı Masterchef jürisi için Acun Ilıcalı kararını verdi.

MasterChef Türkiye’de yaşanan köklü değişiklik magazin gündemine bomba gibi düştü. Son dönemde Acun Ilıcalı ile Mehmet Yalçınkaya arasında yaşanan “maaş” krizinin ardından yeni bir gelişme yaşandı. Mehmet Yalçınkaya’nın MasterChef Türkiye’den ayrıldığı ve yerine Arda Türkmen’in getirildiği ortaya çıktı.

Survivor All Star 2022’nin final yapacak olmasından hemen sonra yeni sezonu ile ekrana gelecek olan TV8’in sevilen yarışma programlarından olan MasterChef Türkiye’de büyük bir değişiklik yaşandı.

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna’nın jüri koltuğunda oturduğu Masterchef Türkiye’den ayrılık haberi geldi. Şef Mehmet Yalçınkaya’nın yeni sezonda MasterChef’te olmayacağı öğrenildi.

Acun Ilıcalı, Mehmet Şefin yerine gelecek isimle anlaşma sağladı. İddilara göre Acun Medya’nın görüştüğü isimler; Fatih Tutak, Ömür Akkor, Refika Birgül, CZN Burak ve Arda Türkmen oldu.

Akşam.com’da yer alan habere göre Şef Arda Türkmen, Acun Ilıcalı’dan gelen teklifi kabul etti. Arda Türkmen, MasterChef Türkiye 2022’de jüri koltuğunda oturacak.

ARDA TÜRKMEN KİMDİR?

İstanbul doğumlu ünlü şef Arda Türkmen, 1975 yılında dünyaya geldi. Lise eğitimini Saint Benoit Fransız lisesinde tamamlayan Türkmen, Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Aynı zamanda 2001 yılında çift anadal yaparak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri sanatları bölümünden mezun oldu.

Birçok konser, produksiyon, ve organizasyon işlerinde yöneticilik yapan başarılı şef, 2003 senesinde askerliğini Denizli’de yaptı.

2003 yılında Roka Davet catering şirketini kuran Türkmen, 2008 yılında Asmalımescit’te 11 Leblon isimli Restaurantını açtı. Leblon, Issız adam filminde mekan olarak da kullanıldı. 2010 yılında CNN kanalında ‘’Arda’nın mutfağı‘’ isimli yemek programını yapmaya başladı. 2012 yılı Nisan ayında Roka Davet’i sattı.

Birçok dergi ve gazetede yemek yazıları yazan başarılı şef, 2013 yılında Leblon’u kapatarak, Forneria’yı açtı.

Velotürk adlı sosyal sorumluluk projesini 5 arkadaşı ile kurdu. Bu proje ile Türkiye’de ilkokul öğrencilerine bisiklet dağıtıyor.

Arda Türkmen, MasterChef Türkiye 2022 sezonunda jüri koltuğuna oturacak.

Survivor All Star 2022’nin ardından hemen TV8 kanalında yeni sezona merhaba diyecek olan sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye 2022 jüri kadrosunda büyük değişiklik yaşanıyor. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna gibi ünlü şeflerin jürilik yaptığı MasterChef 2022’de yaşanan ayrılık izleyicileri üzerken Acun Ilıcalı yeni Jüri kararını verdi.

Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, 2022 sezonunda MasterChef jüri kadrosundan ayrıldı. Yeni sezonda Mehmet şefin yerine gelecek isim uzun zamandır merak ediliyordu. Hatta Fatih Tutak, Ömür Akkor, Refika Birgül, CZN Burak gibi isimlerin anıldığı yarışmanın yeni jürisi için Acun Ilıcalı kararını verdi.

MasterChef Türkiye Yeni Jürisi Arda Türkmen Oldu

Uzun zamandır MasterChef’te yeni jüri kim olacak, Mehmet Şef’in yerine kim gelecek merak ediliyordu. Bugün çıkan son dakika haberine göre uzun zamandır tv ekranlarında yemek programı sunan Arda Türkmen, MasterChef Türkiye 2022 yeni sezonunda Jüri kadrosunda yer alacağı kısa sürede sosyal medyada sevinçle karşılandı.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken MasterChef Türkiye 2022 ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Her sene olduğu gibi Survivor final haftasının ardından MasterChef yeni sezona elemeler yaparak yeni jüri kadrosu ile başlayacak.

Başa dön tuşu