MAYIN EŞEKLERİ

Ekleyen admin on Oca 11th, 2019 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Şu dünya sahnesinde her şey ve herkes kendisine verilen rolü oynamaya devam ediyorlar. Bu rol tabî ve fıtrî olursa, yani o rolü oynayan varlık yaratılış gayesine uygun bir hareket tarzı ortaya koyarsa, hem kendisi ve hem de seyircilerini mutlu kılmış olur. Eğer o varlık, fıtratına ters bir rol üstlenirse onu kullanan zalim el mutlu olsa dahi bu hal, o rolü oynayanın felaketi olur.

Şimdi bu mukaddimeden sonra gelelim esas konumuza: Bazıların “Üst Akıl” dedikleri, benim “Alçak Şebeke” diye tabir ettiğim; gizli bir el, bir ifsat komitesi ve bir zaleme heyeti dünyayı kaosa sürüklemek için var gücüyle çalışıyor.

Bütün bunların değişik safha ve renkteki tezahürlerine şahit olduk. Ben zihninizi fazla yormamak için olayı biraz daha somutlaştırmak istiyorum. Bu alçak şebeke en geniş dairede teröre müsait (maddî-manevî) engelli insanlardan bir örgüt kuruyor, “Ye’cüc ve Me’cüc” komitesi gibi bir komiteyle dünyayı fesada veriyor.

Grup oluşturamadığı yerlerde ise; basın-yayın-sinema-tiyatro vb. oyuncularıyla tetikçilik yaptırıyor. Bazı ülkelerde ise, ihtilal yaptırmak suretiyle yine tetikçilerini yönetime taşıyor. Bu “Alçak Şebeke” bazı yerlerde de suret-i haktan gözükerek (demokrasi havarisi gibi) kendisine alan açmak için bu tetikçileri canlı bomba gibi kullanıyor ve müsait ortamlarda sahneye sürüveriyor.

Alan açmak deyince, bunun en müşahhas örneğini Güneydoğu’lu bir arkadaşımız anlatmıştı: “MAYIN EŞEKLERİ”

Vaktiyle Güneydoğu sınırımızda, kaçakçılığın yoğun olduğu tarihlerde (çok şükür eskide kaldı) mayınlı arazide rahat hareket edebilmek için bir grup yaşlı eşekleri mayınlı araziye sürüyorlar, o zavallı, masum hayvanlar da oradan geçerken mayınlara basarak mayınları patlatıyor ve hayatlarını kaybediyor, ama bu zalimlere de alan açıyorlar!

Ömür boyu sırtından inmedikleri eşeklerin, ölüsünün arkasından giderek bu gayri meşru ticareti yapmaya çalışan; zalim ve insan suretindeki eşekler de (eşeklerden özür dileyerek) kendilerine, farklı alanlarda alan açmanın rahatlığı(!) içinde vicdanlarıyla baş başa yaşamaya devam ediyorlar..!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu