YENİ YILA GİRERKEN

Ekleyen admin on Oca 1st, 2019 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Hasenatı ve seyyiatıyla 2018 yılının defterini kapatıp 2019 yılına giriyoruz. Bu yeni yılın; milletimiz, memleketimiz ve bütün insanlık âlemine hayır ve bereketlere vesile olmasını Cenabı Haktan temenni ve niyaz ediyoruz.

Yaratılan her şeyde bir hareket ve tebeddülat müşahede ediyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi kalmıyor, yenileniyor. Ve şu kâinat salonunda ve kür-i arz sahnesinde her bir varlığa verilen vazifeyi (rolü), o varlık ifa ettikten sonra bir kenara (Âlemi Gayb) çekiliyor.

İşte asıl burada önemli olan, insanın tavzif edildiği rolü layıkıyla oynamasıdır. Yani; niçin yaratıldığını, bu dünyaya neden gönderildiğini, burada kendisinden nelerin beklendiğini, nereye gittiğini ve gittiği yerde kendisini nelerin beklediğini..? Sorgulayıp bütün bunlara tatmin edeci bir cevap vermesi insanlığın yaratılış gerekçesidir.

İşte bir yılı doldurduk. Ömür ağacımızdan kocaman bir yaprak daha düştü. Zararda mı, kârda mıyız? Bunun hesabını yapalım. Ve şevkle, ümitle, yeni bir hamle ve dinamizmle yeni bir yıla girelim inşallah!

Bazı zamanlar insan hayatında kırılma noktalarıdır. Bunu fırsat telakki edip, varsa kötü alışkanlıkları terk ederek; yeni yılı, güzel ve bize fayda verecek alışkanlıkların başlangıcı yapalım.

Ruhu bedeninde, aklı başında ve algı mekanizması çalışan her insan, ümitle, şevkle ve istikbalin daha da iyi olacağına inançla hayata yeniden başlaması için yeni yıl iyi bir fırsattır.

Bakın güneş yine doğuyor. Güz mevsimiyle ihtiyarlayıp kışta vefat eden mahlûkat, baharda yeniden dirilecek, kışın tazyikinden çatlayan çekirdekler bahar mevsiminde yine envai çeşit güzellikleriyle arz-ı endam edeceklerdir.

Ve hâlâ güneş batıdan doğmamış, kıyamet kopmamış ve tövbe kapısı hâlâ açık, Allah’ın rahmetinin çok geniş ve sınırsız olduğuna inanarak; “Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler!” diyerek, O’na güvenelim!

Öte yandan, zalimlerin tarih sahnesinden silindiği gibi, zulmün de ilelebet devam etmeyeceğine tam bir kanaat getirelim. Göreceksiniz 2019 yılı pek çok güzellikleriyle gelecek ve 2018’deki zalim beşerin eliyle kirlettikleri dünyayı temizleyecektir, inşallah!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu