Dar gelirli aileler için giysi ve ayakkabı kumbarası

Ekleyen admin on Ara 25th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YOZGAT -  Sorgun Belediyesi daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre için,  ‘’Beni Hayata döndür’’ projesi ile eski giysi,  ayakkabı ve tekstil ürünlerini geri dönüşüme kazandırıyor.

Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz ‘sıfır atık projesi’ kapsamında hayata geçirilen proje çerçevesinde bakanlıkça toplama lisansı bulunan bir firma ile sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Bu amaçla ilçenin değişik yerlerine giysi ve ayakkabı kumbarası koyacaklarını söyleyen Gürbüz “Daha önce elektronik atık ve atık pilleri toplamak amacıyla kumbara koymuştuk ve olumlu sonuçlar almıştık, bu projeden de olumlu sonuçlar alacağımızdan hiç kuşkum yok” dedi.

Gürbüz, geri dönüşüm kumbaraları içerisine bırakılan kullanılmayan tekstil ürünleri, kıyafetler, ayakkabılar ve deri ürünlerin arasından ayrıştırma yapılacağını ifade ederek “Giyilebilecek ve kullanılabilecek durumda olanlar dar gelirli ailelere ulaştırılırken, kötü durumda olanlar ise geri dönüştürülmek üzere geri dönüşüm firmalarına gönderilerek tekrar ekonomiye kazandırılacak. Böylelikle bu tür atıkların çevreye verecekleri zararları da önlemiş olacağız. Belediyemizce geri dönüşümden elde edilecek gelir ile dar gelirli çocuklarımıza kıyafet desteği sağlanacak ve ilerleyen zamanlarda da geri dönüşüm kutularında biriken kullanılabilir eşyalardan oluşan bir sergi düzenlenecek. Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanacak. Kullanmadığımız giysiler çöp değildir. Bunları çöpe değil geri dönüşüm kumbaralarına atalım ki hem insanlığa katkıda bulunalım hem de geleceğe yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için bir adım atalım “diye konuştu. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu