Vali Çakır “Önümüzdeki yıl Yozgat’ın kanatlanma dönemi olacak”

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat’ın gelişim alanları sanayi, hayvancılık, tarım alanında rekabeti en üst düzeye çekerek büyük başarılar elde edileceğine yürekten inandığını ifade ederek, “Önümüzdeki dönem Yozgat’ın kanatlanma dönemi olacak.” dedi.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkan Osman Hakan Kiracı ve Yönetim Kurulu üyeleri, cumhurbaşkanı kararı ile Yozgat Valiliğine atanarak görevine başlayan Kadir Çakır’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gazetecileri kabulünde Yozgat’a ilişkin değerlendirmede bulunan Çakır, ilin gelişip kalkınması yönünde birçok yatırımın yapıldığını, bunlardan en önemlilerinden birinin hızlı tren olduğunu söyledi.

Hızlı trenin faaliyete geçmesiyle Yozgat’a çok şeyler katılacağını aktaran Çakır, “Yozgat’ın gelişim alanı belli sanayi, hayvancılık, tarım. Bunun üçünde de rekabeti en üst düzeye çekerek büyük başarılar elde edileceğine ben yürekten inanıyorum. Önümüzdeki dönem Yozgat’ın kanatlanma dönemi olacak.” diye konuştu.

Yozgat’a geldiğinde ilk toplantıyı, Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) iş adamlarıyla yaptığını aktaran Çakır, sanayide baştan etkili yatırım yöntemleri teşvik etmek gerektiğini anlattı.

Çakır, bir yerde üretim olmazsa hiçbir şeyin olmayacağına işaret ederek, şunları söyledi:

“Üretimin insanı canlı tutar, değer katar. Üretim kültürünü daha önemlisi ortak iş yapma kültürümüzü geliştirmemiz lazım. Çünkü ufak sermayeler birleştiği zaman bir anlam ifade eder. İnsanların bir araya gelip emeklerini enerjilerini birleştirmesi gerekiyor. Şu an bu ortam fazlasıyla var, bizim üzerimize düşen bu değişimi dönüşümü hızlandırmak. İnşallah bu alanda da ben üzerime düşeni yapacağım.”

Tarım ve hayvancılığın desteklenmesi gerektiğine değinen Çakır, “Devletimiz fazlasıyla destekliyor ama biraz çiftçimizi hayvancılıkla uğraşan kesimi bilinçlendirmek lazım. Tarımda uzmanlaşmaya gitmek en iyisi. Daha önce burada tarım arazileri birleştirme çalışmaları olmuş kalan kısımlarda da çiftçilerimizle el birliğinde güven ortamında bunu devam ettirmek lazım.” ifadelerini kullandı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu