Keven’den yasa teklifi

Ekleyen admin on Eki 23rd, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, staj sürelerindeki günlerin borçlanılarak emekliliğe yansıtılması için Kanun Değişikliği Teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Kanununun ilgili maddesinde değişiklik yapılarak, staj döneminin sigortalılığa yansıtılmasını talep eden Keven, “Çıraklık eğitimine tabi olmuş yada meslek liselerinde ve yüksekokullarda okumakta iken staj yapan vatandaşlarımıza bu dönem için borçlanma hakkı tanınmalıdır. Vatandaşlarımız askerlik dönemini nasıl borçlanabiliyorlarsa staj yaptıkları bil fiil iş hayatının içinde bulundukları staj dönemini de borçlanabilmelidir. Staj yapan çıraklar teknisyenler teknikerler zorlu çalışma koşullarında yıllardır çalışıyorlar. Kalifiye personel olarak katma değer sağlıyorlar. Yaptıkları bu stajın borçlanılarak sigortalılık başlangıcı sayılması da ana sütü gibi helaldir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman yanınızdayız. Bu haklı talebin Meclis’te takipçisiyiz” dedi. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetine değinen Keven, “CHP grubu olarak tüm partilere davet gönderdik gelin hemen komisyonda bu konuyu görüşelim dedik. Diğer muhalefet partilerinin de verdikleri sözü tutmaları lazım. Emeklilik hakkı gasp edilenler için gerekli düzenlemeyi yapalım diyoruz. Ama Cumhurbaşkanı salı konuşmasında bu talebi dile getiren vatandaşlarımızın talebini Meclis’te komisyonun görüşmesine bile gerek duymadan reddediyor. Her geçen gün yeni bir mağduriyet yaratan siyasi iktidar bu taleplere kulağını tıkayamaz. 80 milyonun sırtına yüklenen yazlık kışlık sarayları, lüks makam araçlarını, 3 milyon Suriyelinin masraflarını görmezden gelen bu siyasî anlayış konu emekçi olunca birden aklına ekonomik külfet geliyor. Ülkeyi israf ekonomisiyle tanıştıranların, uçakları lüks makam araçları olmadan yaşayamayanların, saraylarında ejder meyvesi yiyenlerin bu ülke insanına ekonomik külfet diye söyleyeceği tek bir cümlesi olamaz” diye tepki gösterdi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu