Sorgun’da Şehit Aileleri Derneği açıldı

Ekleyen admin on Eki 17th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Çayıralan Tapu Müdürü Özdemir Kılınç’ın girişimleriyle Ömer Korkmaz, Musa Duman, Osman Büyük, Tacettin Koçak, Zekeriye Nazlıgüloğlu ve Ömer Sungur’un çabalarıyla, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu.

Dernek Başkanlığı görevini yürüten Özdemir Kılınç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin Çayıralan’da görev yaptığını, ancak Sorgun’da yaşadığını ifade etti.

Yozgat’ın Türkiye’nin en çok şehit veren ili olduğunu, Sorgun’un da Yozgat’ın en çok şehit veren ilçesi olduğunu belirten Kılınç, 374 şehit veren Yozgat’ta Sorgun’un 53 şehitle ilk sırayı aldığını vurgulayarak “Derneğimiz açılış öncesi yaptığı çalışmalarda, Kore Savaşı’ndan bu yana kim nerede şehit olmuş, künyesi nedir, ailesi nerededir tüm bunları araştırıp kayıt altına aldı. İlk şehidimizi Kore Savaşı’nda vermişiz. İlçemize bağlı Emirhan köyünden Veysel Şahin Kore’de esir düşmüş. Son şehidimiz ise polis memuru Ahmet Alan. 53 şehidimizin 2’si Kore, 3’ü Kıbrıs, 6’sı araç kazası, 4’ü silah kazası, 38’i ise terörle mücadelede şehit olmuşlar.  Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz” dedi.

Derneğin şehit ailelerini bir araya getirmek, onların sorunlarına çözüm üretme noktasında çalışmalar yapacağını ifade eden Kılınç, derneğin kurulmasında maddi ve manevi katkılarda bulunan Eczacı Ergin Gül’e de plaket takdim etti. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu