KUTSAL DEĞERLERE SAYGI

Ekleyen admin on Tem 10th, 2018 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Bir gün, sahabe içerisinde Allah Rasûlü (sav) buyurdu ki: “Sizlerden hiç kimse babasına sövmesin. O esnada orada bulunan sahabeden birisi: Ya Rasûlallah! Kim babasına söver ki, der. Peygamberimiz (asm) de bu sual karşısında der ki: Sizden birisi birinin babasına söver, o da döner sizin babanıza söver. Böylece babanıza sövmüş olursunuz!”

Son günlerde, biri Ankara’da diğeri ise Ağrıda meydana gelen iki kız çocuğunun (Eylül-Leyla) cinayeti, bu ülkenin vicdanı umumisini epeyce kanattı. İnsan olan her insan ve ana-babanın yüreğini derinden yaraladı. O yavruların mekânı Cennet olsun! Ailelerine de Cenabı Hak sabrı cemil ihsan eylesin!

Konuyla ilgili sosyal medyadaki mesajlara bakıyoruz. Bazıları ailelerin hassasiyetine ve devletin bu konuda atması gereken adımlarla ilgili tedbir ve tavsiyeler niteliğindedir. Ama birisi var ki; özellikle, benim gibi bu ülkede yaşayan pek çok insanın tüylerini diken diken etti. Kendisinin müslim veya gayri müslim olup olmadığını bilmiyorum ama çocuk tacizinin nasıl “Medine-i Münevvere” ile ilintilediğini anlayamadım. Güya bu konuda idam çare olsaymış, İslam dünyasında bunun önü alınırmış! Behey şaşkın! İnternet diye bir olay var dünyada. Hiç olmazsa “Gogle”den gir, dünyadaki çocuk tacizcilerinin bir sıralamasına bak, bu konuda hayranı olduğun Batının bu olayın neresinde ve İslam ülkelerinin neresinde olduğunu görürsün de; “Medine-i Münevvere’ye”iftira etmekten utanırsın.

Bu ülkede her çeşit inanca sahip insanlar yaşamaktadır. Hiç kimse, kimseyi inancından ve düşüncesinden dolayı kınamaz ve kınamamalıdır. Yine bu ülkenin yüzde doksandan fazlası Müslüman’dır. Ve Müslümanların da en kutsal kabul ettikleri mekânların başında da “Medine-i Münevvere” gelmektedir. Zira kâinatın efendisi ve sebeb-i hilkat-i âlem orada medfundur. Bütün Âlem-i İslamın kalbi oraya doğru atmaktadır. Medine, Mekke’den (Kâbe) sonra İslamın kalbidir. Hiçbir Müslüman oranın aleyhine söz söyletmez.

Bu memlekette; Kilise, Havra, Sinagog ve Camiler (onlara inananlar için) mukaddes mekânlardır. Herkes saygı göstermek zorundadır. İnanmasanız da inananların inançlarıyla ilgili kutsallarına saygılı olunuz. Yoksa babasına söven insanların durumuna düşersiniz.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu