Girişimcilerle sözleşme imzalandı

Ekleyen admin on Haz 12th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ORHAN DOĞAN – Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sorgun İŞGEM’de, iş fikirleri değerlendirilen ve başvuruları kabul edilen 12 girişimci sözleşme imzaladı.

Sorgun Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Murat Gürbüz, Teknik Destek Takım Lideri Theologos Prokopio, Uzman Çağlar Aydın, Sorgun İŞGEM Sorumlusu Yusuf Yılgın ve girişimciler katıldı.

İmza töreni sonrasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Gürbüz, 12 yeni girişimcinin yapacakları üretimlerle gerek Sorgun ekonomisine, gerekse ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

Ülkemizde İŞGEM’lerin kurulması ve yaygınlaştırılmasının KOSGEB tarafından koordine edildiğini vurgulayan Gürbüz “Türkiye’de hali hazırda 21 İŞGEM farklı şehirlerde çalışmalar yürütmektedir. İŞGEM’ler, yeni kurulan kuruluşların en kırılgan oldukları kuruluş aşamasını destekleyen, bu işletmeleri besleyen ve büyümelerini sağlayan kuruluşlardır. İŞGEM, işletmelere çok yakından yönetim desteği verir, finansman kaynaklarına erişimi kolaylaştırma ve kritik ticari veya teknik destek hizmetlerine organize şekilde adım atmalarını sağlar.

İŞGEM ayrıca girişimci firmalara işliklerle beraber, esnek kira sözleşmeleri çerçevesinde ihtiyaca göre genişletilebilir mekan ve benzeri kolaylıkları tek çatı altında sağlar” dedi.

Proje kapsamında inşaatı tamamlanan Sorgun İŞGEM’in 5 bin 500 metre kare kapalı alanda, çeşitli ebatlarda 34 işlik ve 8 personelle hizmet verdiğini ifade eden Gürbüz “Bizlere başvuruda bulunan İş fikirleri değerlendirilen ve başvuruları kabul edilen 12 girişimci Sorgun İŞGEM’e taşınmış olup, bu gün de sözleşmeleri imzalanmıştır. Bu girişimcilerimiz, tekstil malzemeleri, tuşlu cep telefonu, güneş enerji panelleri, dekoratif beton duvar, mutfak mobilyaları, ayran, bahçe mobilyaları çelik kapı ve yangın kapısı, palet ve yenilebilir şeker kağıdı v.b. gibi çeşitli ürünler üreteceklerdir. Ben ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Gürbüz, Sorgun İŞGEM ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

“Sorgun İŞGEM ortak kullanım alanları ile teknolojik ısıtma ve enerji ve haberleşme alt yapısına sahip, çalışanlar için sosyal tesisleri olan, engelli kullanımı için uygun iş sağlığı ve güvenliği standartları gözetilerek, inşa edilmiş son derece modern bir tesistir.

Sorgun İŞGEM, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret Sanayi Odası’nın ortaklaşa kurduğu kar amacı gütmeyen Sorgun İŞGEM Limited şirketi tarafından işletilmektedir.

Sorgun İŞGEM, kurduğu yerel ve ulusal çapta ki ortaklıklarla bölgedeki potansiyeli ortaya çıkararak, bölgesel ve ulusal çaptaki işletmelerin kurulup gelişmesine ve girişimciliği teşvik ederek bölgesel kalkınmaya destek sağlayacaktır.”

Gürbüz, Sorgun İŞGEM’de mekan desteği, yönetim desteği, ulusal ve uluslararası proje yönetim danışmanlığı, ortak personel ve ofis hizmetleri, ortak kullanıma yönelik ofis ekipmanları, ulusal ve uluslararası pazar araştırmaları, eğitim ve danışmanlık, hibe ve kredi destek mekanizmalarına erişim koçluk ve ağ mekanizmalarına erişim gibi hizmetlerin de sağlandığını sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu