DEMOKRASİ!

Ekleyen admin on Şub 13th, 2018 kategori : Haydar Ahi. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Platon’un 2400 yıl önce yapmış olduğu demokrasi tanımı:

‘Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Birilerine göre demokrasinin tanımı:

Dermokrasi bizim için amaç değil araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyz. Demokrasi bizim için tramvaydır . İstediğimiz durağa gelince ineriz“ dedi ve sözünde de durdu!

Birilerinin demokrasi ile işi artık bitti. Demagogluk sınıfını da başarıyla geçti ve bir üst sınıf olan diktatörlüğünü artık resmen ilan etmek üzere. Alıştırma ve nabız yoklama turları olarak ta halkın oyları ile gelen belediye başkanlarını istediği anda görevlerinden alıyor. Eğer vatandaştan tık yoksa ( ki kimse sesini çıkartamayacak, yoksa erzak kolisini göremezler) önüne geleni hallaç pamuğu gibi atacak!

Şehit cenazelerinde bile eline mikrofonu alıp tabuta yaslanan “sizden en az yüzde 55 oy bekliyorum “diyen birisinden yakında her şeyi bekleyin. Memleket Ortadoğu bataklığına tam sürüklendiğinde anlayacaksınız kimin kim olduğunu!

Görevlerinden alınan ve tehdit ile istifa ettirilen belediye başkanları için onlara oy verenler;
-Hani seçimle gelen seçimle giderdi,
-Hani Milli İrade hikayeleri,
-Hani halka karşı gelinemezdi,
-Hani belediye başkanının işine yetkisine kimse karışamazdı,
-Yoksa bu belediye başkanlarını halk seçmedi mi?,
-Yüksek Seçim Kurulu üyeleri belediye başkanlarını masa başında mı belirledi?,
-Yoksa bu belediye başkanlarının dosyaları mı var?,
-Yoksa bunlar FETÖ cü mü?, diye soramayacaklar.
Çünkü, sordukları anda başlarına gelecekleri çok iyi biliyorlar. Ya hain ya da din düşmanı ilan edileceklerini bal gibi biliyorlar. Referandumda neden „Evet” dememeleri gerektiğini, evet dedikleri takdirde tek adamlığa doğru gidileceğini, bunun sonunun da diktatörlük olacağını yazdığımızda bizlere hakaret ediyorlardı.
Sıra onlara da gelecek!!!
DEVRİM ÖNCE EVLATLARINI YER!!!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu