MÜSLÜMANLIĞIN ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ

Ekleyen admin on Oca 9th, 2018 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Her ne hikmetse, Müslüman olan devletlerde, iki rekât namaz kılan Müslüman inancının özel kalem müdürü kesiliyor.

Kendine göre fetva veren mi, yanlışı doğru gibi söyleyen mi, hele ki bazıları çıkıyor anlatıyor sanırsın en dürüst, bilgili Osmanlı Şeyhülislamı!

Eh ortalık din bilgininden (!) geçilmiyor.

Allah’ın Kuran öğretilerini yanlış yorumlayanlarından tutunda, ipe sapa gelmez fetva verenler gırla gitmektedir.

Ne demiş zamanında liderimiz Atatürk “Dini cehlin elinden alıp, ehlin eline verelim, orası mekteptir.”

Eyy Müslüman kardeşim kimse kimseyi cennete götüremez, kişi kendi yapmış olduğu iyi amellerle, Allah’ın müsaadesiyle cennete gider, sizi cennete götüreceğini söyleyenler, bilesiniz ki psikiyatrist vakaların mensuplarıdır.

Oysaki cennete gitmek kolay, cehenneme gitmek zordur. Adam ol, gerisini yüce Mevla’ya bırak. Din bezirgânlarına teslim olursan, Allah bilir amma gideceğin yer herhalde cennet değildir.
Rahmetli Osman Bölükbaşı’nın ünlü sözlerinden birisi de, hatırımda kaldığına göre şöyleydi. “Araştırdım, en büyük para din sektöründe.”

Eh söylenecek sözü olan buyursun etsin. Din sektörüne gelince; içinde para dönmeyen kuruluş maalesef yok denecek kadar az, parayla cennete gideceklerini sananlar, cehennemden bilet aldıklarının farkına varabilirseler, Kuran-ı Kerim’i anlayarak okusalar nasıl bir yol izlediklerinin farkına geçte olsa varabilirler.

Kişi kendi yolunu kendisi bulur. Gerçek anlamdaki mürşit yol gösterir, parayla pulla da ilgisi olmaz. Yanmayan kefen (!) sırat köprüsünden düşmeden geçilecek terlik (!) satılan günümüzde, inancın nasıl istismar edildiği ortadadır. Cennetten arsa satanları (!) ve alanları da gördü bu memleket…

“Ben Hızır Aleyhiselam’ım, Hazreti Musa’yım (!) ” diyerekten vatandaşları kandıranların olduğu ortamda, yarın birileri de çıkıp, cennete giriş bileti satarlarsa şaşmamak gerekir. Cehenneme parayla, cennete imanla gidilir.

Diyanet İşleri Başkanlığı ipe sapa gelmez konularda fetva vereceğine, inancın paraya endekslenmemesi gerçeğini anlatması gerekmez mi? Hey gidi Ömer Hayyam zamanında ne de güzel söylemiş;

“Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde,

vaad etmeseydi Allah cenneti, O’na bile etmezlerdi secde.”

Son cümlemiz ey Müslüman OKU…

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu