Şair ve Yazar Büyükerol’a Bahçeli’den destek

Ekleyen admin on Kas 14th, 2017 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sorgunlu eğitimci şair, yazar İsmail Büyükerol’un iki kitabını bastırdı.

Büyükerol, yaptığı çalışmayı kitap haline getirmeden önce Bahçeli’yi ziyaret ettiğini anlatarak, “Sayın Bahçeli, yaptığım çalışmayı çok beğendi ve ‘kitabı biz bastıralım’  diyerek Genel Merkeze talimat verdi. Genel Merkez’de “Kopuş” isimli roman ile “Suların Sevdası” isimli şiir kitaplarımdan biner adet bastırdı” dedi.

Büyükerol gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar 5 şiir, bir de roman olmak üzere toplam 6 kitap yazdığını ifade ederek, “Kopuş” isimli kitabının ilk roman denemesi olduğunu kaydetti.

Kitabında, Türkler ile Kürtlerin binlerce yıl öncesine dayanan kardeşliğinin işlendiği bilgisini veren Büyükerol “Yüzyıllardır bu kardeşliği bozmak isteyenler var. Yüzyıllardır bütün emperyalist güçlerin oynadığı tüm oyunlara rağmen, bu kardeşlikten milim taviz verilmemiştir. Aynı kültürün değerleriyle yoğrulmuş, aynı sevinçleri, aynı üzüntüleri paylaşmış, birlikte gülmüş, birlikte ağlamış iki kardeşin hikayesidir bu roman. Binlerce yıl öncesinde yaşanan aşkların, evliliklerin günümüze olan etkilerini anlatan bir yapıt. Zamanın ve kaderin bile yönünü değiştiren; ‘Seni ben, beni sen’ eyleyen aşk rüzgarlarına kapılarak oradan oraya sürüklenen iki kardeşin hikayesi. Tarihi fantastik bir film izliyormuşçasına, bitirmeden bırakmak istemeyeceğiniz ve son cümleleri okurken ‘Mutlaka bunun bir devamı olmalı’ hissine kapılacağınız bir roman” diye konuştu.

Büyükerol, “Kopuş” isimli romanının yaklaşık üç yılda tamamlandığını, Devlet Bahçeli’nin talimatıyla her iki kitabın tüm masraflarını karşılayan MHP Genel Merkezi’ne teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu