BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEKTİR

Ekleyen admin on Eki 10th, 2017 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Hz. Âdem (as) den beri devam eden iman-küfür mücadelesi, zaman ve zemine göre farklı kimliklerde de olsa devam etmektedir.

Bir tarafta; hayır, iyilik, güzellik, müspet icraat, yapıcılık, tamir, birlik-bütünlük ve bütün insanî değerlerle birlikte insanca yaşamayı hedef ittihaz eden bir taife ve kafile…

Bunun karşısında; şer, kötülük, çirkinlik, menfi icraat, yıkıcılık, tahrip, bozgunculuk, nefsî ve şeytanî telkinlerle hareket eden bir güruh…

Bu mücadelenin, beklediğimiz bir boyutunu bugün ülkemizde yaşamaktayız. Bu memleketi, bölüp parçalamak isteyen birtakım şer ve ehli tahrip güruhu; önce sağ-sol, sonra da Alevî-Sünnî çatışmasına sürüklediler. Bu planlar tutmayınca şimdi Türk-Kürt mücadelesini sahneye koydular. Bu oyunun adı, her zaman olduğu gibi “Bölücülük”tür. Ancak oyuncular ve figüranlar değişmektedir.

Bütün bunlara karşı, bu vatanın öz evlatları ve sağduyu sahipleri bu oyunu ve bu projeyi bildikleri için zaman zaman birlik ve beraberliğini pekiştirecek çok güzel ve örnek faaliyetleri de gerçekleştirmektedirler.

Bunlardan birisi: Ülke genelinde, hatta iştirakçileri de göz önüne alırsak dünya geneline hitap eden bir sempozyumdu. İstanbul’da (1-3 Ekim 2017 tarihinde) gerçekleştirilen bu sempozyumun konusu: “Kur’an ve Sünnet Işığında Müspet Hareket” idi. Bugün İslam’a ihanet eden Fetö ve Daeş gibi terör örgütlerinin İslam düşmanlarına verdikleri malzemelerle “İslamî Terör” iftirasının yaygılaşmaya başladığı şu günlerde, Bediüzzaman’ın Kur’an ve Sünnetten istifade ile ortaya koyduğu reçeteler çok büyük önem arz etmektedir.

İkincisi: Mahallî bir organizasyon olarak çok güzel ve zamanlaması bakımından da önemli bir toplantıydı. 2-Ekim 2017 günü ilçemize bağlı Y. Emirler köyünde, Muharrem Ayı münasebetiyle “Kerbela Şehitlerini Anma” merasimine katıldık. “Sen Hasan’sın, ben Hüseyin” konulu bu organizasyonu; Köy Muhtarlığı, Soyder, İnceçayır Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu ortaklaşa gerçekleştirmişti. Dua ile açıldı. Konuşmalar ve naatlarla devam eden bu toplantıda Yozgat Valisi Sayın Kemal Yurtnaç ve diğer konuşmacılar özetle: Alevî-Sünnî ayrımının sun’i bir ayrım olduğunu bizim hamurumuz ve mayamızın bir olduğunu, bizi hiç kimsenin bölüp parçalayamayacağını vurguladılar.

Ancak, bütün bu güzelliklerin yanında bir iki hususa açıklık getirmeliyim. Bunlardan birisi: Ali Faruk Yıldırım adlı bir zat konuşmasında, Peygamberimizin Veda Hutbesinin hemen akabinde, “Gadîr-u Hum” denilen bir yerde “Hz. Ali’nin (ra) hilafetini ilan etti” demesi; tarihî gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Şayet bu olay böyle olsa idi, bu ümmet Peygamberimizin vefatında Hz. Ebubekir’e biat etmezdi.

İkincisi: Yine aynı zat, Yezidi tahkir için ebeveynini de (Ebu Süfyan-Muaviye) tahkir etti. Hâlbuki bunlar sahabedir. Dahası, İslam’da ölçü: “Hiç kimse ana-babasının ya da evladının işlediği suçtan mes’ul değildir.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu