ORTADOĞU’DA NELER OLUYOR

Ekleyen admin on Eki 10th, 2017 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Ocağın altına odunları kimler atıyor? Birincisi böl yönetçiler, silah sanayi tüccarları, üçüncüsü de komşu devletlerde ki, istikrarsızlığa sebep olan Türkiye düşmanları… Bazıları alenen bazıları da el altından..! Bir Rus atasözü vardır. “Evi camdan olan, komşusunun evine taş atmaz…” Hey hat ki, komşular birbirinin ocağına odun taşır oldular.  Kim dost kim düşman? ayırmak mümkün değildir. Dostluklar artık senelik değil günlük olmaktadır. İsrail’in Irak ile ilgisine gelince, Milâttan öncesine dönmemiz gerekmektedir. Hazreti Musa Peygamber, kavmini Mısır’dan alıp, Kızıl Denizi geçip, Irak Barzan bölgesine götürmüştür. İsrail’in bölgeyle ilgisinin temelinde yatan bu gerçektir. Yani tarihteki, ikinci yerleşim bölgesi Irak Barzan’dır. Barzan bölgesi “vaad edilmiş topraklara” dahil mi, değil mi bilemeyiz..!

Zamanında her devlet girip, çıktığı topraklar “benim” derse, Dünyanın altı üstüne gelir… “Otur oturduğun yerde…” diye bir tabir vardır; eğer oturulmuyorsa ona amiyane tabirle “Kaşınıyorsun” kelimesini söylerler. İçinde bulunduğumuz coğrafyayı göz önüne alacak olursak, birlik beraberlik içerisinde olduğundan çok güçlü ordularımız olması, olmazsa olmazlardandır. Bunca yıl hava savunma sistemimizin eksikliğini görmeyen gözlere de mil çekmek gerekir mi? diye sormaktan kendimi alıkoyamıyorum. Neymiş efendim NATO’daymışız…  Gazeteciliğe ilk başladığım yıllarda (1963), Ankara’ya bir Sovyetler Birliği yetkilisi gelmişti de, aynen şöyle söylemişti. “Siz bu ordunuzu komşularınız için büyütüyorsanız çok gelir, bizim içinse az gelir, NATO ancak sizin cenaze namazınıza gelir.” Evet bu söz hiçbir değer kazanmamış olacak ki, NATO’ya dayanılan sırtın yara bere içerisinde kalmasına seyirci kalınmıştır. Türkiye’ye konulan silah ambargolarından da, dersler çıkartılmamıştır. Alınacak dersler çokta, hani o öğretmenler? diye soru çıkar ortaya…

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar öncesindeki, yetkili, etkili, siyasi ve ordu mensuplarına SORU-YORUM: Hava (Gökyüzü) kevgire dönmüşte, NEDEN HAVA SAVUNMA SİSTEMİ KURMADINIZ..? “Para yoktu!” derseniz, o zaman halka maddi sıkıntı söylenseydi, eminim ki, bu millet ceketini satar katkıda bulunurdu. Hülasa “Güçlü Devlet, Güçlü Ordu” “Güçlü Ordu, Güçlü Devlet..” Başkacada hiçbir seçenek (NATO) dahil yoktur.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu