Sorgun’da 6.Engelliler Şenliği yapıldı

Ekleyen admin on May 16th, 2017 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Her yıl 10-16 mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler Haftası” nedeniyle Sorgun Engelliler Umut Derneği ve Engelliler Umutspor kulübü tarafından etkinlik düzenlendi.

Sorgun Kaymakamlığı önünde engelli ve ailelerinin yürüyüşü ile başlayan 6. Engelliler Şenliği’nde, engellilerin yaşam mücadelesini anlatan pankartlar dikkat çekti.

Yürüyüşe Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, Sorgun Engelliler Umutspor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu, engelliler ve aileleri katıldı.

Sorgun Engelliler Umut Derneği önünde son bulan yürüyüş sonrasında bir açıklama yapan Kaymakam Mustafa Altınpınar, herkesin bir gün, kendisinin de bir engelli olabileceği bilinci ile engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çok çaba sarf etmesi gerektiğini belirterek “Toplum olarak çok eksiğimiz var. Ancak bugünden itibaren yeni bir azimle, yeni bir enerji ile sorunlarımızı ve özellikle engellilerin sorunlarını çözme iradesi göstermemiz gerekiyor” dedi.

Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir ise, yaşamımızda bir takım engeller olsa da bu engelleri bir şekilde aşacaklarını söyleyerek “Biz engelli olmayı sorun etmiyoruz. Asıl bizi görmeyenleri engelli olarak görüyoruz. Çünkü biz engelli olsak ta kendi işlerimizi takip edebiliriz. Engelliler Umut Derneği olarak bütün engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu