Ümitler gittikçe tükeniyor

Ekleyen admin on Ara 3rd, 2014 kategori : sahin ozmen. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta mücadele eden Sorgun Belediyespor’da kan kaybı devam ediyor.

Temsilcimiz ardı ardına yaşadığı puan kayıpları sonrasında bu hafta da kendi evinde karşılaştığı Yeni Kırşehirspor’a 3-0 yenilmekten kurtulamadı. Bu maç tükenmişliğin, bitmişliğin bir yansıması gibiydi.

Maça çıkan 11 futbolcunun ve yedek kulübesinde oturanların hiç birinin gözünde, kazanmak adına hiç bir ümit ışığı göremedim.

Takımımızda mücadele eden futbolcuların bu sonuçları hak ettiklerini kesinlikle kabul edemiyorum. Bizim oyuncular psikolojik olarak yenilmişler. İçlerinde kazanmak adına hiçbir ümit kalmamış. Her maça çıkarken, bu maçta kaç tane yiyeceğiz diye düşünüyorlar. Oysa inanın, birer birer değerlendirildiklerinde hepside bu ligde mücadele edecek kapasiteye sahip oyuncular.

Şu an ligin dibine demir atmış gibi gözüküyoruz. Devre arasında takviye yapılır mı, yapılmaz mı bilemiyorum. Ancak yapılmazsa, takımımız böyle sonuçlar almaya devam edecektir. Çünkü, bu takıma taze kan lazım. Taze kanla birlikte iyi bir devre arası kampının da gerekli olduğunu düşünüyorum.

Yozgat’ın şampiyon olamaması durumunda biz her halukarda küme düşeceğiz, ancak gene de mücadeleden vazgeçmek bizlere yakışmaz. Gücümüzün sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Matematiksel olarak şansımız tükenmedikçe, ümit hala var demektir. Bu yazdıklarımı, futbolcu kardeşlerimin mutlaka okuması ve düşünmesi gerekir.

Yozgatspor’a gelince, bu temsilcimizin iyi olmadığını, Yozgat’ta futbolda otorite olmuş tüm gazeteci arkadaşlarım haykırıyorlardı. Yöneticilerimiz ise ‘Takım şampiyonluğa gidiyor, daha ne olacak’ gibi söylemlerle oynanan futbolu görmezden geliyorlardı.

Unutmayalım ki, ‘Güneş balçıkla sıvanmaz’. Siz tüm kusurları örtmeye çalışırsanız, elin oğlu bir gün sizin kusurlarınızı Osmanlı tokadı gibi suratınızda patlatıverir.

İşte son maç bunun örneği gibiydi. Oynanan kötü futbol orada da devam edince, karşınızdaki takım bu kez size gerekli cezayı kesiverdi.

Şimdi yöneticilerimizin hemen önlem alması ve takıma bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Henüz kaybedilmiş bir şey yok.  Hala şampiyonluk ümitleri sürüyor. Sayın Abdulkadir Akgül’ün, devre arasında kesenin ağzını biraz daha açıp, takıma çok iyi oyuncular transfer etmesi lazım. Bu da yeterli değil, yine Yozgatspor’un da çok iyi bir devre arası hazırlık kampı yapması gerekir. Unutmayalım ki, ikinci yarı Zara Belediyespor, hem Yozgat’a, hem de Sorgun’a gelecek. Yeter ki, biz güçlü olalım ve bu maçları kazanacağımıza yürekten inanalım. Bizim ligde kalmamız, Yozgatspor’un şampiyonluğuna bağlı ise, bizim de güçlü olmamız ve Yozgat’ın rakiplerini yenmemiz gerekir. Öyleyse Sayın Akgül’ün sadece Yozgatspor’u güçlendirmesi yetmez, Sorgun Belediyespor’u da destekleyip güçlendirmelidir.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu