Spor

TFF binasına düzenlenen saldırıda gözaltına alınan şüpheliler suçlarını itiraf etti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'da bulunan binasına düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili gözaltında tutulan 3 şüpheli ifadelerini tamamladıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Olayda silah kullandığını ifade eden gümrük müşaviri Cüneyt U. polise verdiği ifadede çok fazla alkol aldığını yalnızca havaya ateş etmek istediğini belirterek kesinlikle federasyon binasını hedef almadığını vurgulayarak çok pişman olduğunu söyledi. Şüphelilerle birlikte ele geçirilen 2 av tüfeği ve 2 tabancanın balistik incelemesinin halen devam ettiği öğrenildi. Şüphelilerin yaşanan olayın hemen ardından otomobil ile kaçtığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. TFF binasına 5 mermi isabet etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun Riva’daki binasına 1 Eylül 2022 tarihinde akşam üzeri 17.50 sularında meydana gelen olayda binaya 5 tane mermi isabet etti. Mermilerden biri Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin odasına, diğer mermi o sırada bir toplantının gerçekleştiği odaya ve 3 kalan 3 mermi de binanın muhtelif yerlerine isabet ettiği aktarılmıştı. Olay sonrası Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği komedilerindeki ekipler çevreyi abluka altına alarak olay ile ilgili soruşturma başlattı.  Bir evin balkonundan ateş edildiği ve şüphelilerin bir araç yardımıyla olay yerinden hızla uzaklaştıkları çevredeki kamera görüntülerinden öğretilmişti. Görüntülerde şüphelilerin beyaz renkte bir araçla olay yerine geldikleri ve daha sonrasında da hızla oradan uzaklaştıkları görülüyor.

Polis saldırganları gözaltına aldı

Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmanın ardından şüpheliler yakalanarak göz altına alındı.

Olayı gerçekleştiren kişinin gümrük müşaviri Cüneyt U. olduğu belirlendi. Polis ekipleri şüphelinin Riva’da bulunan villaya gittiklerinde olay yerinde olduğu bilinen Oğuzhan G.’yi gözaltına aldı. Oğuzhan G., Cüneyt U.’yu yemek yemesi için Riva merkeze bıraktığını söylemesinin ardından ekipler bu yöne gönderilerek, Riva merkezden olay yerine yürümekte olan Cüneyt U.’yu akşam 21.00 saatlerinde gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 4 kişiden biri ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

Olay esnasında ve sonrasında alkollü oldukları anlaşılan Cüneyt U. ve Oğuzhan G., Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguya alındı. Polis yürüttüğü soruşturma kapsamında bu kişiler ile irtibatlı olduğu tespit edilen H.Ç.’yi de yakalayarak tutulandı. Olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi daha savcılık talimatı ile ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

İtiraf etti, pişmanım dedi!

Gasp Büro Amirliğinde ifade vererek suçunu itiraf eden Cüneyt U., polise verdiği ifadesinde, olay anında çok alkollü olduğunu, bu durumun etkisinde havaya ateş ettiğini, asla federasyon binasını hedef almadığını vurgulaarak çok pişman olduğunu dile getirdi.

Silah domates tarlasından çıkarılırken kameralar kaydetti

Yakalanan şüpheli, polislere verdiği ifadede; silahı yüzen evin arkasında bulunan sazlık alana attığını söylediği sözlerin yalan olduğu ortaya çıktı. Polis ekipleri gün boyu dalgıçların da katıldığı arama çalışmaları sonucunda silahı bulamadı. Cüneyt U., sonrasında villasının içerisinde bulunan domates bahçesindeki toprağa gömülü olarak siyah bir bezin içerisinde 2 adet tabanca ve 12 mermi ele geçirildi. Silahlardan birinin olayda kullanılan silah olduğu tespit edildi. Silahların bulunduğu anlar ise bir cep telefonunun kamerası ile kayıt altına alındı.

Başa dön tuşu