Spor

İşte merakla beklenen Hull City’nin yeni Teknik Direktörü…

Şota Arveladze ile yollarının ayrılmasının ardından Acun Ilıcalı’nın kulübü Hull City, yeni teknik direktör arayışlarını sürdürüyordu. Sonunda Hull City için yeni teknik direktör ismi belli oldu. İşte o isim…

Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City’de teknik adam Şota Arveladze ile yolların ayrılmasının ardından bu yana devam eden teknik direktör arayışlarında son aşamaya gelindi!

Pedro Martins ile anlaşma sağlanamamıştı

Şota Arveladze’nin ardından takımı yeni teknik direktör seçilene kadar yardımcı antrenör Andy Dawson’un yönetimine bırakan Acun Ilıcalı, Portekizli teknik adam Pedro Martins ile görüşmeleri sağlamış prensip anlaşmasına gelindiği aşamada birlikte maç izlemişti ancak yapılan son görüşmelerde tarafların arasında bir vazgeçme durumu yaşanarak anlaşma sağlanamamıştı.

Yeni teknik isme karar verildi

Andy Dawson’ın önderliğinde 8 maç gerçekleştiren Hull City, bu dönemde 3 maç kazandı ve 5 mağlubiyeti oldu. Son iki maçını evinde Blackburn Rovers’a ve Middlesbrough’a mağlup olarak tamamlayan Turuncu-siyahlılarca Andy Dawson ile yolları ayırma kararı alınmıştı.

Yapılan habere göre Acun Ilıcalı, yeni teknik adam için Liam Rosenior ile anlaşma kararı aldı.

5 Kasım’dan itibaren takımın başında

Son olarak Derby County’de yardımcı antrenörlük yapan, Andy Dawson gibi bir kulüpte geçici olarak teknik direktörlük yapmıştı. 21 Eylül’de takım ile ayrılığı yaşayan 38 yaşındaki teknik adamın geçen hafta sonu Hull City’nin evinde Acun Ilıcalı ile görüşerek prensip anlaşmasına vardığı dile getirildi.

Liam Rosenior ile 2 gün içerisinde sözleşmeye imza atılacağı ve İngiliz teknik adamın 5 Kasım’da gerçekleşecek olan Millwall maçına takımın başında yer alacağı ifade edildi.

Başa dön tuşu