Spor

Heyecan dorukta! İşte Galatasaray Beşiktaş derbisinin ilk 11’i!

Saatler tutuldu, alarmlar kuruldu herkes büyük bir heyecanla büyük derbiyi bekliyor. İşte Süper Lig’in 13. Haftasında Galatasaray’ın sahasında oynanacak olan büyük derbinin ilk 11’i…

Süper Lig’in 13. Haftasında iki ezeli rakip bu akşam mücadele için Galatasaray’ın evinde buluşuyor. Galatasaray’da ilk maçını yönetecek olan teknik direktör Okan Buruk, dişli rakibi ile olan mücadeleyi kazanarak kendini göstermek istiyor.

Beşiktaş’ta ise ikinci sezonuna Ümraniyespor maçı ile başlangıç yapan Şenol Güneş takımının oynanan mücadeleden 5-2 galip gelmişti. Şenol Güneş’in daha önceki mücadelelerde göstermiş olduğu performansı ile akşamki oynanacak mücadele için Beşiktaşlılar oldukça umutlu. Şenol Güneş de başarısını 2 de 2 yapmayı hedefliyor. Gözler akşamki oynanacak mücadelenin ilk 11’ine çevrildi. İşte Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ilk 11’i şu şekilde…

351 maçta karşılaştılar

Beşiktaş ve Galatasaray, 351 kez mücadele için karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmaların 124’ünü Galatasaray ve 113’ünü Beşiktaş kazanırken 114 maçın ise bir kazananı olmamıştı.

Beşiktaş puan durumu

Süper Lig’in 13. haftasında Beşiktaş, 22 puanla 4. Sırada yer almış durumdayken; zirveye ulaşabilmesi için yalnızca 4 puana ihtiyacı var. Akşam oynanacak mücadelede kazanmak Beşiktaş için oldukça önemli olacak.

Galatasaray puan durumu

Süper Lig’in 13. Haftasında Galatasaray, 21 puan ile Beşiktaş’ın hemen ardında yer alıyor. Liderliğe ulaşabilmesi için Galatasaray’ın 5 puana ihtiyacı var ve akşamki maç Galatasaray için oldukça önemli. Her iki takım için de puan kaybetmek gibi bir durum söz konusu değil. Durum böyle olunca dişli rakipler ile akşam oynanacak mücadelede çok heyecanlı dakikalar taraftarları bekliyor!

Derbinin muhtemel ilk 11’de yer alan isimleri

Galatasaray: Muslera, Boey, Nelsson, Abdülkerim, Emre Taşdemir, Torreira, Oliveira, Rashica, Mertens, Kerem, Icardi

Beşiktaş: Mert, Rosier, Talha, Saiss, Masuaku, Salih, Josef, Gedson, Cenk, Weghorst, Redmond

Başa dön tuşu