Magazin

Sevda Erginci Bir Romantik Komedi İle Ekranlara Dönüyor

Sevda Erginci ilk kez Koyu Kırmızı dizisinde ekranlarda yer almıştı. Sinema filmleri dışında yer aldığı bu yapımın başrollerinde Ozan Güven ve Özgü Namal vardı ve dizi etkileyici bulunmuştu. Ancak Erginci’nin tanınmasını sağlayan asıl dizi Yasak Elma dizisiydi. Uzun yıllar devam eden Yasak Elma dizisinde, Erginci iki sezon boyunca başkarakter Yıldız’ın kız kardeşi Zeynep rolüyle yer almıştı.

Ardından oyuncunun bir sonraki dizisi El Kızı oldu. Orhan Kemal’in romanında uyarlanan ve daha önce de dizisi çekilen El Kızı çok izlenmedi ve ekrana erken veda etmek zorunda kaldı. Ezo karakteri ve El Kızı dizisi oldukça dramatik ve ağır bir dizi olmuştu. Bu yüzden Erginci artık romantik komedi oynamak istediğini ve böyle bir diziyle ekranlara geri döneceğini açıkladı.
Sevda Erginci Kimdir?

1993 doğumlu olan Erginci tiyatro dünyasına küçük yaşta el attı. İlk defa Semaver Kumpanya ile sahnelere çıktı. İlk oyununun ismi Paki ve Sevgi Çiçekleri olmuştu. İlk televizyon projeleri Veda ve Koyu Kırmızı dizileridir. Veda dizisinde Lamia’yı, Koyu Kırmızı’da ise Ozan Güven’in oynadığı Cemil karakterinin böbrek yetmezliği yaşayan kardeşini canlandırdı. Ardından Türkan Şoray’ın yönettiği bir sinema filminde yer aldı. Uzaklarda Arama filmi daha tanınan bir yüz olmasına yardım etti.

Uzaklarda Arama filminin ardından hayat Bazen Tatlıdır dizisinde Sevda rolüyle yer alan Erginci bu dizide Birce Akalay’ la birlikte oynadı. Ancak dizi erken final yapmak zorunda kaldı. Ancak Erghinci bu sıralar yoğun bir çalışma temposu tutturmuştu ve dizinin ardından hemen Ver Elini Aşk dizisinde bir köylü kızını canlandırdı. Karagül dizisinde Ayşe karakterini oynayan Serginci’ nin tanınmasında büyük payı olan dizilerden birisi de Karagül oldu. Ancak tabi asıl çıkış karakter Karagül’ün hemen ardından oynadığı Yasak Elma’daki Zeynep oldu.

Yasak Elma’da ikinci sezon sonunda ayrılan Erginci’ nin başarılı bir grafik sergileyen bu diziye döneceği konuşulmuştu. Ancak bu diziye geri dönmeyen oyncu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Turna karakterine hayat verdi. Oynadığı televizyon dizilerinden birisi de Sevgili Geçmiş dizisi oldu. Sonra da ekran ömrü kısa olan El Kızı ile gündeme geldi.

Romantik Komedi Oynamak İstiyor

Sevda Erginci artık bir romantik komedide oynamak istediğini söylüyor. En son oynadığı Elkızı’ nın ve Uyanış Büyük Selçuklu’ nun daha ağır diziler olmasından dolayı böyle bir karar almış olabilir. Oyuncuyu Haziran ayının son haftasında yayına girecek olan Seni Kalbime Gömdüm dizisinde izleyeceğiz. Bu rol içinde heyecanlı olduğu belli olan Erginci romantik komedi türünde ve eğlenceli bir yapımda yer almak istediğini ve bu yüzden heyecanlı olduğunu da söyledi. TRT’de yayınlanacak olan dizi yaz dizisi olarak başlayıp başarılı olursa gelecek sezon da devam edecek.

Seni Kalbime Gömdüm Başroller

Sevda Erginci ve Ekin Mert Kaymaz, Seni kalbime Gömdüm dizisinin başrollerini paylaşıyor. İlk defa yan yana gelen ikili sosyal medyadan olumlu tepkiler almaya başladı bile. Tanıtımlarında görüldüğü kadarıyla dizide Erginci zengin bir kadını Kaymaz ise bir valeyi canlandıracak. TRT dizi konusunda başarılı bir kanal ve farklı bir çizgi tutturmayı başardı. Bakalım Kaymaz ve Erginci’ nin dizisi de bu farklılıktan pay alabilmiş mi? İzlenme oranlarına göre gelecek sezonun da en iyi dizilerinden birisi olmaya aday olan Seni Kalbime Gömdüm dizisinin ne kadar devam edeceği henüz belli değil. Ancak belki de her iki oyuncu ve teknik ekip için devamı da gelebilecek etkileyici bir projeye benziyor.

Başa dön tuşu