Magazin

Serdar Ortaç: 15 Milyon Lira Borç Ödedim

Uzunca zaman kumar borçlarıyla başı dertte olan Serdar Ortaç borçları sıfırlamanın mücadelesini veriyor.

Ünlü şarkıcımız Serdar Ortaç, toparlanmayı ve eski haline dönmek için çalışıyor. Son zamanlarda sürekli borçlarla gündemini koruyan Serdar Ortaç zor zamanları geride bırakmak istiyor.

Geçtiğimiz senelerde kumarı yüzünden bütün mal varlığının büyükçe bir kısmını kaybetmeye başlayan sanatçı, önceki evliliği Chloe Loughnan’ında nafakası olan 600 bin TL borcunu ödeyerek gündemde. Serdar Ortaç yaptığı tüm röportajlarda yaşadıklarından büyük pişmanlıklar duyduğunu da dile getirdi.

Serdar Ortaç “Borçlar belimi büktü” Açıklaması

Yaz sezonuna girerken her sene şarkı besteleyen Serdar Ortaç, “Artık borçlar belimi bükmeye başladı” diye konuşurken bu sene beste yapamaya fırsat bulamadığını açıkladı.

Serdar Ortaç 15 milyon TL borcu ödediğini belirtirken Serdar “Şimdilerde kendim için çalışma vakti. İnşallah bu defa para tutar dikkatli olurum” diyen sanatçı.

Serdar Ortaç’ın maddi ve manevi sıkıntıları dolayısıyla bütün şarkılarını telif haklarıyla satmaya karar vermişti. Ses sanatçısının 5 yıllığına 1 milyon aldığı söylenmişti. Ortaç: 15 milyon liralık borcu ödeyebildim! Diye açıklamada bulundu

Geçtiğimiz yıllarda İrlandalı manken Chloe Loughnan’la 2014 ile 2019 seneleri arası evli olan, ses sanatçısı Seçil Gür ile 1,5 senelik birlikteliği de 2021 yılında son buldu. Serdar Ortaç, geçtiğimiz günlerde Yeniköy civarında objektiflere takıldı. Uzun süredir mücadele ettiği, aynı zamanda MS hastalığıyla da sıkıntılı günler yaşadığını sağlık problemlerinin yanında birde parasal sorunlarla da uğraştığını dile getiren ünlü şarkıcı bu haberlerle de gündemde kaldı. Ülkemizin ünlü ses sanatçısı, çokça konuşulacak borçlarını anlatırken dikkat çekici bir açıklamada da bulundu.

Sinan Akçıl’dan Şaşırtan Açıklama

Yaz dönemini Serdar Ortaçla karşıladığımız geçmiş senelerde Serdar Ortaç bu kez geleneği bozmuş oldu. Sinan Akçıl’ında geçen gün yaptığı açıklamada olaya dikkat vererek “Serdar’ ın şarkılarıyla yazın geldiğini bilirdik. Serdar bu sene yapamadığından dolayı ben yapmaya karar verdim” diye açıklamada bulundu.

Master Şef ünlü şefi olan Gürkan Topçu’ ya ait olan Yeniköy’de yeni hizmete girecek restoran açılışında bulunan Serdar Ortaç konularla alakalı merak dilenleri açıkladı. Serdar Ortaç İnşallah bu defa parayı tutarım” açıklamasında bulundu.

Uzun zamandan bu yana borçlarıyla boğuşan Serdar Ortaç borçları kapatabilmeyi ve bunun için çaba sarf ettiğini açıkladı. 15 milyon kadar borcumu ödeyebildim, şükürler olsun sıfırlamış oldum. Şimdiyse kendim için bir şeyler9 yapma vakti. İnşallah bu sefer parayı tutabilirim.” dedi.

Serdar Ortaç stüdyoda yeni çalışmalarına da başladığını açıkladı: Normal şu an stüdyoda olup çıkacak şarkıma çalışacaktım. Fakat bu restoranda lezzetinden dolayı fazla yemek yemiş bulundum o nedenle şarkımı okumayı iptal etmek zorunda kaldım.”

Açılış sürpriz oldu. Ünlü şef Gürkan Topçu, Yeniköy’de restoran açılışında birçok ünlü ismi ağırladı. Orhan Gencebay’ dan Mehmet Ali Erbil’e Serdar Ortaç’tan Wilma Elles’e Şafak Sezer’in ve de oyuncu Fatma Toptaş’ın katılımıyla, şef Gürkan misafirleri için dünyaca da ünlü olan Kobe etini konuklarına sundu. Japonya’da meşhur etin kilosunu 32 bin TL’ ye satışta olan et lezzetiyle adeta büyüledi.

Lezzetiyle tadı damakta bıraktığını söyleyen konuklar çok beğendiklerini dile getirdi. Dönem dönem borçlarıyla gündemde olan gelen Ortaç zor zamanları atlatacağını söylerken… Geçtiğimiz seneler oynadığım kumar nedeniyle varlığından çok kaybettiğini bunun kendisini yorduğunu, önceki eşinin Chloe Loughnan’a 600 bin TL nafaka ödediğini ve bu günlerin geçeceğini dile getirmiş oldu. Serdar Ortaç şimdiye kadar 15 milyon lira ödedim. Borçlar belimi büktü şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu