Spor

Galatasaray’ın Duvarı Marcao’yu Sevilla İstiyor!

İspanyol futbolunun önemli kulüplerinden Sevilla’nın taraftarı Marcao transferinde ısrarcı. Bir İspanyol gazetesinde gerçekleştirilen ankete göre taraftarlar stoper transferi olarak Galatasaray’dan Marcao’nun alınmasını istiyor.

Gazetenin gerçekleştirmiş olduğu ankette 6 adet stoper adayı bulunuyordu. Sevilla takımının bir stoper transferi yapmasına kesin gözü ile bakılıyor. Peki bu ihtiyacı Galatasaray’ın başarılı oyuncusu Marcao transferi ile kapataibilecekler mi?

PSV’den Marcos Senesi’nin, Marsilya’dan Caleta-Car’ın, Lyon’dan Denayer’in, Osasuna’dan David Garcia gibi isimlerin yer aldığı ankette Galatasaray’dan Marcao’nun yüzde 75’e yakın oy olması dikkat çekti.

Spor Toto Süper Lig’in en başarılı stoper oyuncularından birisi olan Marcao; Galatasaray’da gösterdiği istikrarlı performansı ile ligin en önemli ve potansiyeli yüksek olan stoperler arasında görülüyor.

Bu sezon ligde inanılmaz derecede kötü sonuçlar alan Galatasaray’ın yıldız futbolcularına transfer teklifleri adeta yağıyor.

Sarı kırmızılı takımda 11 Haziran günü yönetim değişecek ve transferde yeni yönetimin tavrı belirli olacak gibi görünüyor.

Burak Elmas ve yönetiminin yeniden aday olmadığı seçimde Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray’ın yeni başkanı olabilmek için yarışacaklar.

Hatta basında yer alan haberlere göre başkan adaylarının seçim için özel transfer vaatlerinin olduğu da konuşuluyor.

Böyle bir gündemde Galatasaray’dan hiçbir futbolcu için gidip kalması henüz konuşulamaz olarak görülürken Marcao için gelen taleplerin son derece ciddi olduğu basında yer aldı.

Tek Talip Sevilla Değil

Galatasaray savunmasının en önemli ismi Marcao için gelen talipler arasında İtalya’nın parlayan takımı Atalanta’da yer alıyor. Serie A’nın önemli kulüplerinden birisi olan Atalanta; Brezilyalı savunmacı konusunda ısrarlı kulüpler arasında yer alıyor.

Sevilla’nın başarılı oyuncusu Diego Carlos’un 41 milyon Euro karşılığında Aston Villla’ya transfer olmasının ardından Marcao transferi ile başarılı oyuncunun yerini doldurmayı hedefliyor.

Galatasaray’ın başkanlık seçiminden sonra başarılı stoper oyuncusunun kaderi belli olacak. Teklif yapmak üzere diğer kulüplerde 11 Haziran seçiminin geride kalmasını bekliyor.

Başa dön tuşu