Magazin

Demet Akbağ Tiyatro Oyunu Aydınlık Evler rekor kırıyor

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, Yılmaz Erdoğan’ın kalemi ile Demet Akbağ’ın performansını bir araya getiren “Aydınlıkevler”, açık hava turunun ilk İstanbul pisti ile dün akşam Maximum Uniq Açık Hava’daydı.

Maximum Uniq Açık Hava’ya ‘Aydınlıkevler’ nedeniyle gelen Zülfü Livaneli, kuliste hatıra fotoğrafı çektirdi. Gösterim öncesi mekanın girişinde kuyruk oluşturan seyirciler, finalde oyuncu kadrosunu ve ekibini ayakta alkışladı.

Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın performanslarıyla büyük beğeni toplayan “Aydınlıkevler”, 70’li yılların atmosferiyle seyirciyi Ankara’nın soğuk gecelerine taşırken, bir yandan da seyirciyi taşıyor. Ankara’dan soğuk gecelere, dünyanın her yerinden, her mahallede, her büyükanne ve torun, hayatından zamansız ama “daima” bir hikaye anlatıyor.

“Aydınlıkevler”, 15 Haziran Çarşamba ve 30 Haziran Perşembe günü Maximum Uniq Open Air’de seyirci karşısına çıkacak.

Aydınlıkevler Temmuz’da Ege’de!

Temmuz ayında turne programına devam edecek olan “Aydınlıkevler” ekibi, 20 Temmuz Çarşamba günü Çeşme Açık Hava Tiyatrosu’nda ve 21 Temmuz Perşembe günü Bodrum Antik Tiyatro’da sahne alacak.

Aydınlıkevler Takvimi

• Çeşme Açıkhava Tiyatrosu: 20 Temmuz Çarşamba

• Bodrum Antik Tiyatrosu: 21 Temmuz Perşembe

DEMET Akbağ’ın 15 yıl aradan sonra tiyatro sahnesine dönüşü ve Yılmaz Erdoğan’ın 20 yıl aradan sonra ilk oyunu olan “Aydınlıkevler”, Maximum UNIQ Salonu’nda ilk üç oyunu satarak seyircilerden tam not aldı.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği oyunun kadrosuna Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’da katıldı. Oyun seyirciyi 70’lerin havasıyla Ankara’nın soğuk gecelerine taşıyor.

“Aydınlıkevler”, seyircilerden gelen yoğun talep üzerine 7, 15, 23 ve 29 Nisan tarihlerinde Maximum UNIQ Salonu’nda seslendirilecek. Yönetmenliğini Serdar Biliş ve proje yapımcısı Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği oyunun sahne tasarımı Cem Yılmazer’e, müziklerini Tuluğ Tırpan’a ait.

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yapımcılığını BKM’nin üstlendiği “Aydınlıkevler” oyunu Türkiye’de geziyor. Demet Akbağ’ın 15 yıl aradan sonra tiyatroya kazandırdığı oyun, Yılmaz Erdoğan’ın 20 yıl aradan sonra yazdığı ilk oyun olma özelliğini de taşıyor. Aydınlıkevler oyunu birçok prömiyeri seyirciyle buluşturuyor.
1993-2007 yılları arasında Star TV’de yayınlanan 156 bölümlük Bir Demet Tiyatrosu’nda Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın rol almasından bu yana 15 yıl geçti. 15 yıl sonra Aydınlıkevler maçı sayesinde iki şampiyon yine aynı maçta bir araya geldi. Aydınlıkevler Gala, 26 Mart’ta İstanbul Maximum Uniq Hall sahnesinde gerçekleşti. Seyircilerden büyük ilgi gören oyundan müjdeli haber geldi. Aydınlıkevler oyunu Türkiye’de geziyor. İşte Aydınlıkevler’in Türkiye tur tarihleri…

Aydınlık Evler Oyunu

Senaryosunu Yılmaz Erdoğan, yapımcılığını BKM’nin üstlendiği Aydınlıkevler’in kadrosunda;
• Demet Akbağ,
• Salih Bademci,
• Sinem Ünsal,
• Burak Dakak,
• Barkın Sarp,
• Nebi Tolga Yılmaz,
• Sevda Baş,
• Caner Alkaya,
• Ömer Güneş ve Kiraz Tosun yer alıyor.

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in, proje yapımcılığını ise Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği oyunun sahne tasarımı Tuluğ Tırpan, sahne tasarımı Cem Yılmazer’e ait.

Aydınlıkevler’in oyununun prömiyeri büyük ilgi gördü ve oyun 7, 15, 23 ve 29 Nisan tarihlerinde Maximum UNIQ Hall’da tekrar sahne aldı. Cem Yılmaz, Metin Akpınar, Nevra Serezli, Gökçe Bahadır, Doğa Rutkay, Fatih Terim, Ata Demirer, Belçim Bilgin, Oktay Kaynarca, Behzat Uygur, Burcu Özberk, Ali Sunal, Emre Kınay, Yonca Evcimik, Enis partiye davet edildi. Arıkan ve Eser Yenenler gibi ünlü isimlerin bir araya geldiği galanın ardından davetliler de yer aldı. Aydınlıkevler, başlangıç bilet fiyatları 320 TL’den başlıyor.

Aydınlıkevler Oyununun Konusu Nedir?

Aydınlıkevler’in hikayesi bir mahallede geçiyor. Oyun Hicri isimli bir berberin anlattığı bir hikaye ile başlıyor. Aydınlıkevleri’nin öyküsü izleyiciyi 70’lerin havasıyla Ankara’nın soğuk gecelerine götürürken, dünyanın her yerinde, her mahallede bir anneanne ve bir torunun yaşamının zamansız ama “her zaman” hikayesini anlatıyor.

Başa dön tuşu