Magazin

Baba Dizisi İle İlgili İlginç İddia!

Ödemiş’te çekilen ilk dizi olan Baba, ekrana geldiği ilk günden beri dikkat çekiyor. Dizinin başından beri Haluk Bilginer ve Tolga Sarıtaş’ın sahneleri seyircileri oldukça etkiliyor. Dizinin çekimleri devam ederken artık sezon finali de yapıldı. Ancak çekimler sırasında geçekleştiği iddia edilen bir olay dizinin şimdilerde haber olmasına yol açtı. Yayınlandığı ilk anda dikkat çeken dizi aslında uzun zamandır istenilen reyting seviyesine bir türlü ulaşamadı. Ama yine de yapımcılar ve kanal yöneticileri ikinci sezon için devam kararı aldı. Birinci sezon çekimleri 30 Mayıs’ta tamamlanan dizinin son gününde sette bir tartışma yaşandı. Aslında tartışma değil de çok büyük bir olay çıktı da diyebiliriz.

Sarhoş Yönetmen İddiası

Küçük ve toplumsal baskının yoğun olduğu bir kasabada yaşayan ailenin kendi arasındaki ve otoriter babalarıyla olan ilişkilerini anlatan bir dizi olan Baba öncelikle güçlü kadrosuyla dikkat çekmişti. Bugüne kadar iki dizide başrol oynayan Özge Yağız da dizideki oyunculardan birisi. Ayrıca bu diziden yeni ayrılan Nil Keser de başka bir dizide başrol aldı. Hakan Kurtaş, Ayda Aksel, Deniz Hamzaoğlu, Taner Rumeli, Cem Uslu ve Beril Poan gibi oyuncularla birlikte Baba’nın göz dolduran bir kadrosu var. Ancak Beykoz’da gerçekleştirilen sezon sonu çekimleri sırasında dizinin yönetmeni Çağrı Bayrak sete sarhoş geldiği için çok ciddi bir sorun yaşanmış.

Yönetmen ve Yapım Ekibi Kavgası

Sete sarhoş geldiği iddia edilen Çağrı Bayrak’ın çekimler sırasında demirbaş olan ve yeri değiştirilmesi çok zor olan bazı çekim gereçlerini yapım ve set çalışanlarından değiştirmesini istediği söylendi. Ancak set çalışanları yönetmene bunun mümkün olmadığını ve hatta yasak olduğunu belirtmiş. Bu durum yönetmeni çok sinirlendirmiş ve bir anda sinirlerini kontrol edemez hale gelmiş. Bütün set çalışanlarına bağırıp çağırmaya başlayan yönetmenin bütün ekibi birbirine kattığı iddia ediliyor. Ancak tabi ki bu olaylar henüz doğrulanmadı. Ancak bazı yapım ve set çalışanlarının işlerini son verildiği de söylenenler arasında.

Olayların büyümesine sebep olan olayın Bayrak’ın halen sette alkol almaya devam etmesi ve daha sonra da bir kaç tane set çalışanı ile bire bir kavgaya tutuştuğu söyleniyor. Ancak durumun ayrıntıları henüz belli değil. Yaşanan olaydan sonra yönetmen ve diğer çalışanlar olayı yapımcı şirket yöneticilerine haber vermiş. Yapımcı şirketin yönetmenin haklı olduğunu iddia edip yapım ekibinin büyük bir bölümünü işten çıkarmış. Yani çıkan tartışmadan sonra olan yine set çalışanlarına olmuş. Ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki bu kavganın ayrıntıları henüz tam olarak bilinmiyor. Kulislerde dolaşan asıl iddia ise Çağrı Bayrak’ın sete gelmeden önce de set sırasında da alkol aldığı iddiası.

Yaşanan bu tartışmanın dizinin akıbetini değiştirip değiştirmeyeceği henüz bilinmiyor. İkinci sezon hazırlıklarına başlanması için ara verilen ve şimdilik tatilde olan oyuncular ve set ekibi tekrar ne zaman bir araya gelecek henüz kesinleşmedi. Zaten düşmekte olan dizinin reytinglerinin de bu olaydan etkilenip etkilenmeyeceği de bilinmiyor. Baba dizisi oldukça iddialı ve etkileyici bir başlangıç yapmıştı. Ekranlarda uzun bir süredir örneği görülmeyen bir dizi olarak var olmuştu. Daha önce kıyı Ege kasabalarında çok dizi çekilmiş olsa da ilk defa Ege’nin denize kıyısı olmayan bir kasabası olan Ödemiş’te başlayan çekimler de iyi gidiyordu. Ancak şimdi dizinin nasıl devam edeceği ve özellikle de işlerine son verilen yapım ekibi ve set ekibi olmadan dizinin kimlerle devam edeceği merak konusu oldu.

Başa dön tuşu