Güncel

Yunanistan Türkiye gerilimi artıyor! Yunan Koramirali Egkolfopoulos küstah tehdit

Yunanistan Türkiye gerilimi artıyor. Yunanistan Türkiye arasında sert açıklamalar sürerken Yunanistan tarafından küstah açıklama geldi. Yunan Koramirali Egkolfopoulos Türkiye’ye küstah tehdit.

Yunanistan ve Türkiye tarafından sert açıklamaların sürdüğü ve gerginliğin arttığı bu günlerde Yunanistan tarafından küstah bir açıklama yapıldı. Yunanistan’da bir TV kanalına katılan Emekli Yunan donanması Koramirali Yunan Koramirali Egkolfopoulos Türkiye’yi tehdit etti!

Boğaziçi köprülerini yok edecek, 3 adet Scalp füzesi fırlatacağız!

Küstah açıklamaları televizyonda canlı yayında yapan Yunan Koramirali Egkolfopoulos “Önce uçaklarımız, İstanbul’daki Boğaziçi Köprülerini yok edecek, 3 adet Scalp füzesi fırlatılacak ve ardından onlara şimdi gelebilirsiniz diyeceğiz” açıklaması yaptı.

Egkolfopoulos kimdir?

Yunanistan donanmasının önemli isimleri arasında yer alan Egkolfopoulos, Koramiral rütmesiyle yunan donanmasından emekli olmuştu. Egkolfopoulos bu açıklamalarına tepkiler büyüyor.

ABD uyardı!

Egkolfopoulos küstah açıklamaları sonrası ABD, hem Yunanistan hem Türkiye tarafından sert açıklamalardan kaçınmasını istedi.

Egkolfopoulos sert cevap gelecek!

Türk yetkililerden ilk olarak “Ciddiye alınacak adam değil Egkolfopoulos ” açıklaması geldi. Ancak konuyla ilgili sert bir açıklama da geleceği gelen bilgiler arasında.

Başa dön tuşu