Güncel

YKS 2022 Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS 2022 bugün gerçekleşti!

Milyonlarca öğrenci bugün hayatlarını belirleyecek üniversite sınavına girdi. Şimdi ise öğrencilerin ve ailelerin en merak ettiği soru YKS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak?

18 Haziran 2022 Cumartesi günü gerçekleşen YKS sınavı milyonlarca gencin hayallerine ulaşması için ilk adımdı. İkinci heyecanlı adım ise sınav sonuçları sonrası tercih maratonu olacak.

Milyonlarca genç bugün hayatlarını belirleyeceği hayallerindeki üniversite ve mesleği seçecekleri sınavda ter döktü.

Sosyal medyada YKS gündemi TT olurken gençlerin aileleri ise heyecanlı bekleyişlerini okul bahçelerinde çocuklarını beklerken yaşadı.

Sınav sonrası öğrenciler şimdi de YKS sonuçlarının açıklanmasını bekleyerek başka bir heyecan daha yaşayacak. Peki YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS 2022 soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT), ve Yabancı Dil Testi (YDT) sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

YKS sınav sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.

YKS sınav sonuçları adaylara sonuç belgesi olarak gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini girerek ÖSYM’nin resmi internet adresinden öğrenebilecekler.

Başa dön tuşu