Güncel

Yeni KPSS takvimi belli oldu

Şaibeli sorular yüzünden iptal edilen Kamu Personel Seçme Sınavı’nın yeni tarihi belli oldu. ÖSYM yeni sınav tarihlerini duyurdu.

31 Temmuz 2021 Pazar günü yapılan KPSS lisans oturumu soruların çalınma şüphesiyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün görevden alınmış, 6 Ağustos, 7 Ağustos ve 14 Ağustos 2022 tarihlerindeki sınavlar da ertelenerek Devlet Denetleme Kuruluna sınav hakkında inceleme talimatı vererek Ankara’da soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmada çıkan karar ile birlikte yapılan sınav iptal edilmiş, 17 Eylülde yeni sınav takviminin belli olacağı duyurulmuştu.

Yaşanan olay ile birlikte yeni bir FETÖ dalgası ihtimali akıllarda soru işareti bırakmıştı. Görevden alınan Halis Aygün’ün Fetö ile bağı olduğu iddiaları da bu şüpheyi daha da arttırmıştı.

KPSS’DE YENİ TARİHLER AÇIKLANDI

Yapılan açıklamalara göre 2022-KPSS Lisans Sınavı’nın Genel Yetenek oturumu 18 Eylül, Alan Bilgisi oturumu ise 24-25 Eylül tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

Yeni yapılacak olan sınavda bu iddiaların ortadan kalkması için alınabilecek tüm tedbirler üst seviyede tutulacak tüm yaşanabilecek sorunlara karşı azami dikkat gösterilecektir. Sınava giren vatandaşların ve ailelerinin aklında en ufak bir şaibe bırakmamak için ÖSYM Başkanlığına yeni atanan Ali Ersoy yapılan tüm açıklamaları hassasiyetle son derece şeffaflıkla yürütüleceğini belirtti. ÖSYM Yeni Başkanı Ali Ersoy, herkesin gönlünü ferah tutması için ellerinden gelenin fazlasını yapacağını da özellikle belirtiyor.

Başa dön tuşu