Güncel

Yeni hal Gebze’ye değer katacak

Gebze bölgesinde meyve sebze sektörüne kazandırılacak modern ve geniş tesislere sahip yeni pazar binası için çalışmalar sürüyor.

KOCAELİ (İGFA) –Gelişen ve büyüyen şehrin ihtiyaçlarına cevap verecek birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu tür projelerin inşaatlarını da yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Gebze bölgesinin sebze meyve sektörüne yeni bir vizyon katacak Yeni Pazar Binası’nda ekipler aralıksız çalışıyor. Yeni pazar inşasında ilerleme yüzde 55’e ulaştı.

Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı çalışmaları kapsamında A blokta çatı tabliyesinin son kısmı da tamamlanırken, çatı kaplama imalatına da başlandı. Ana bina olan A Blok’ta elektrik, tuğla ve sıva işleri devam ediyor. D blokta betonarme ve istinat duvarı imalatları yapılırken, BC bloklarda ise çatı kaplama çalışmalarına yakında başlanacak. Ayrıca pazar yerleşkesi girişinde yer alacak giriş binası ve kantar inşaatında da çalışmalara başlandı.

34 MAĞAZA VE SANDIK DEPOSU

Pazar binası projesinde 34 dükkan ve sandık deposu yer alıyor. Geniş alanıyla otopark sorununu ortadan kaldıracak modern market binası her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde inşa ediliyor. 25 bin metrekare alan üzerine kurulacak market binasında çalışmalar hızla ilerliyor.

Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde bulunan ve fiziki şartların yetersizliği nedeniyle ihtiyaçları karşılayamayan mevcut Sebze Meyve Hali, Çayırova Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen yeni yerine taşınacak. Pazar binasında 34 dükkân ve sandık depoları, dernek odaları ve ofisleri, teknik hacimler, mescit, tuvaletler, büfe, berber, lokanta, çay ocağı, 68 tır parkı ve 63 araçlık otopark ile pazar esnafına ve çarşı esnafına hizmet verecek. vatandaşlar.

Başa dön tuşu