Güncel

Yediiklim’de Eğitim Alan Herkesin Cevap Kağıdı İncelenecek

Yediiklim Yayınevinde eğitim alarak KPSS sınavına giren tüm öğrencilerin cevap kağıtları tek tek incelenecek.

31 Temmuz’da yapılan KPSS Yediiklim Yayınevi’ndeki denemelerden 20 sorunun aynı olduğu ortaya çıktıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın verdiği talimat ile Devlet Denetleme Kurulu Ankara’da inceleme başlatmıştı. Şimdi de Yediiklim Yayınevinde eğitim alarak sınava giren tüm vatandaşların sınav kağıtlarında inceleme başladığı bildirildi. Aynı dershanede eğitim alan 21 öğrencinin sınav yanıtlarının aynı olduğu belirlenmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olayı mercek altına aldı. 2 ayaklı devam eden soruşturmada ÖSYM’nin yayınevi bağlantısı incelenirken bir yandan da Yediiklim Yayınevinde eğitim gören öğrencilerin işaretlediği cevapların tümünün aynı olmadı durumunda soruşturmanın seyri tamamen değişeceği ve daha farklı ve derin konulara yöneleceği bildirildi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Öne çıkan 2 dershaneye giden adayların soruların tümünü doğru cevapladığı hakkında söylentiler var. Adayların arasında bağlantı olup olmadığı hassasiyetle kapsamlı bir şekilde incelenecek. Daha önce benzer bir durum da FETÖ olayında yaşanmıştı. Akıllarda yapının tekrar hareketlendiği ya da benzer bir yapı oluşturuldu düşünceleri yer alıyor. Bu konuda da Ankara Emniyeti’ne bağlı mali şube polisleri soruşturma yürütüyor. Bu soruşturmayı daha önceki FETÖ davasını yürüten deneyimli ekibin devam ettiğini de belirtmekte fayda var. Açılan soruşturma ve yapılan incelemelerin en kısa sürede sonuçlanması ve gerçeği ortaya çıkarmak amacı ile olayla ilgilenen tüm kurum ve kuruluşlar azami özene dikkat etmektedir.

Başa dön tuşu