GüncelSpor

Yasemin Adar Yiğit dünya şampiyonu oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tebrik telefonu geldi

Dünya Güreş Şampiyonası kadınlar 76 kiloda milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, finalde Mısırlı Samar Amer Ibrahim Hamza’yı mindere yatırarak altın madalya almaya hak kazandı. Milli güreşçi, kariyerindeki ikinci dünya şampiyonluğunu da almış oldu.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası beşinci gününde kadınlar 76 kilo finalinde milli güreşçimiz Yasemin Adar Yiğit, Mısırlı Samar Amer Ibrahim Hamza ile mücadele etti. Rakibini 6-0 mağlup eden milli güreşçi, altın madalyanın da sahibi olmuş oldu. 30 yaşındaki güreşçi, 2017 yılından sonra kariyerine ikinci kez dünya şampiyonluğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yasemin Adar Yiğit’e tebrik telefonu geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya almaya hak kazanan Yasemin Adar Yiğit’i telefonla arayarak tebriklerini iletti.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası kadınlar 76 kiloda milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, finalde Mısırlı Samar Amer Ibrahim Hamza’yı yenerek altın madalyayı kazandı. Milli güreşçi bu sonuçla kariyerindeki ikinci dünya şampiyonluğunu almış oldu. Gerçekleşen müsabakanın ardından Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Yasemin Adar Yiğit’i, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüşmelerini sağladı.

Nene Hatun’ların, Şerife Bacı’ların arkasından geliyoruz

Milli güreşçiyi tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ünya şampiyonu oldun. Biz de arkadaşlarımızla bir çalışmadaydık, hep birlikte izledik. Seni Tebrik ediyorum. O boyunduruğu başta atmış olsaydın daha da rahat olacaktı. İkinci dünya şampiyonluğunu alman bizleri mutlu ve onure etti. Tebrik ediyorum, ifadelerini kullandı.

Yasemin Adar Yiğit ise, “Cumhurbaşkanım burada Türk kadının gücünü gösteriyoruz. Nene Hatun’ların, Şerife Bacı’ların izindeyiz. İnşallah en yakın zamanda sizinle görüşmek isteriz. Yarın inşallah Buse Tosun arkadaşımız var. Onun da çok güzel maçlar yapacağına inanıyorum” şeklinde cevap verdi.

Bakan Kasapoğlu, şampiyon olan Yasemin Adar Yiğit’i tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 76 kiloda altın madalya almaya hak kazanan milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit’i tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu yayımladığı mesajında, Belgrad’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda kazandığı altın madalya ile bizleri gururlandıran milli güreşçimiz Yasemin Adar Yiğit kardeşimi yürekten kutluyor, salonda İstiklal Marşı’nın yankılanması ve Türk bayrağının en tepelerde dalgalanması için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum, ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu