Teknoloji

Whatsapp’ta 2 yeni özellik: Artık numaranızı gizleyebileceksiniz

WhatsApp’ın tek seferlik fotoğraf gönderiminde ekran görüntüsü almayı da engelleme üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Kullanıcı gizliliğini artırmak isteyen şirket WhatsApp kullanıcılarına artık numaralarını gizleme imkanı da sunacak.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, sürekli yeni özellikler üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. En son ise iki yeni özellik üzerine yoğunlaştığı öğrenildi.

WhatsApp İşletme uygulamasını çıkardıktan sonra işletme sahipleri için bir dizi yeni özelliği de kullanıma açmaya başladı. Kullanıcı tarafında ise verilerin korunması gerekli. Son gelen bilgilere göre bir işletme hesabıyla etkileşime geçerken artık numaranızı gizleyebileceksiniz. Ayrıca işletmeler için sohbet anketi özelliği de getiriliyor. İsterseniz bir işletmeyle etkileşime geçtikten sonra aldığınız hizmeti değerlendirebileceksiniz. Kullanıcı tarafını pek etkilemeyen bu özellikler ile işletmelere geri bildirim sağlanacak.

Gruplardan sessizce ayrılmak ve çevrimiçi durumunu gizlemek gibi bazı özelliklerin geliştirildiği daha önceden sızdırılmıştı. Yakın zamanda ise bu iki özelliğin tüm kullanıcıların erişimine sunulması bekleniyor.

Tek seferlik paylaşıma bir adım daha

WhatsApp son olarak tek seferlik paylaşımlara ilişkin yeni bir adım atıyor. Güvenlik kurallarını gözden geçiren WhatsApp sadece bir kere görüntülenecek mesajlar özelliğini geliştirmişti. Ancak bu uygulamanın da bir güvenlik açığı meydana geldi. Siz karşınızdaki bir bireye tek sefer görebilmesi için fotoğraf atsanız bile sistem ekran görüntüsü almayı engelleyemiyordu. Bu durum da amacın tam gerçekleşmediğini gösteriyordu. Yakında yapılacak geliştirmeyle tek seferlik mesajlar görüntülendiği aman telefonun ekran görüntüsü alma özelliği devre dışı bırakılacak.

Başa dön tuşu