Teknoloji

Whatsapp yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor!

Whatsapp 2014 yılında Facebook tarafından 16 milyar dolara satın alınmıştı. İlk çıktığı zamandan bu yana en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp şu anda 2 milyar kullanıcıya ulaşmış durumda. Whatsapp uygulaması yeni gelen özellikler sayesinde kendini sürekli güncelliyor. Hatta hiç durmadan bomba gibi 3 özelliği kullanıcısı ile buluşturmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Whasapp kullanıcılar ile güncellemeleri paylaşmak için sabırsızlanırken, kullanıcılar bu yeni 3 özelliği kullanabilmek için can atıyor.

Sesli durum özelliği

Sosyal medya uygulamalarının en popüler olanların arasında yer alan İnstagram’ın hikaye özelliğini kendi içinde durum olarak güncelleyen Whatsapp; geliştirdiği yeni özellik sayesinde sesli durum özelliğini kullanmaya hazırlanıyor. Henüz test aşamasında bulunan bu özellik kullanıcılara sesli bir şekilde durum atabilmeyi amaçlıyor. Gizlilik politikasına göre tasarlanan bu özellik ses kayıtlarını belirlenen kişiler tarafından görülmesini sağlayacak. Kayıtların yüklenmesi çok basit olacak ve fotoğraf ile videolar gibi limiti 30 saniye olacak.

Whatsapp avatar

İlk olarak Snapchat uygulaması ile kullanılmaya başlayan avatar özelliği kişilerin kendi karakter ve zevklerine göre tasarlayabildikleri avatarları instagram da başta olmak üzere pek çok uygulamada görmeye başladık. Avatar özelliği Whatsapp’ta da kullanılmak için hazırlanıyor. Bu özellikler sayesinde Whatsapp kullanıcıları kendilerine özgün çıkartmalar gönderebilecek, profil fotoğrafları ve görüntülü konuşmalarda maske olarak kullanılabilecek.

Sohbet penceresi

Üzerinde çalışılan güncellemelerin son özelliği ise Whatsapp’a ait resmi sohbet penceresi açılmış olacak.  Bu özellik sayesinde whatsapp; resmi sohbet penceresi sayesinde uygulama içi bildirimleri kullanıcısına göndermiş olacak.

Başa dön tuşu