Teknoloji

Whatsapp yeni özelliğini kullanımı açtı! Artık ekran fotoğrafı aldığınızda bildirim alacaksınız!

Akıllı telefonların kullanımının artması ile birlikte online mesajlaşma uygulamalarında da büyük bir artış yaşadı. Özellikle tüm dünyada en yaygın mesajlaşma uygulamalarından biri Whatsapp’tır. Meta’nın en son açıkladığı verilere göre Whatsapp’ın aylık kullanıcı sayısı 4 milyarın üzerinde. Bu sayı eski zamanlardan beri kullanılan en popüler uygulama olan Whatsapp popülerliğini koruyabilmek için epey çaba sarf etmektedir.

Birkaç gün önce yeni sürümünü yeni özellikleri ile kullanıcısına sunan Whatsapp, şimdilerde en çok beklenen özelliği bazı kullanıcılarına sunmaya başladı. Bu durumda, bir süredir beta çalışmalarını sürdüren ve WhatsApp’da ekran görüntüsü almak artık o kadar da kolay olmayacak. Yeni özellik artık bölge bölge kullanıma başladı.

WhatsApp’ın yeni özelliği artık kullanımda

WhatsApp’ın yeni sürümünü kullanmaya başladığınızda artık ekran fotoğrafı almak konusunda biraz zorlanacaksınız. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların kişisel verileri çok daha güvenli olacak. Herhangi bir şekilde, WhatsApp ekranında telefonun dahili özelliklerinden birinde ekran görüntüsü almak istediğinizde taktirde, “Daha fazla gizlilik için bu ekran görüntüsü engellendi.” uyarısı ile karşılaşacaksınız

Eğer telefonun kendi dahili özelliğinden değil, üçüncü parti uygulamaları kullanarak bir ekran görüntüsü almak istediğinizde, bu defa kayıt bitip ekran görüntünüze bakmak istediğiniz zamanlarda karşınıza siyah bir ekran çıkacak. Bu sayede, özellikle bir kere görüntüle seçeneği seçilerek gönderilen içeriklerin karşı taraftan kaydedilip saklanılmasının da önüne geçilmiş olacak.

Başa dön tuşu