Güncel

Ulu Önder Bursa’da da özlemle anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85’inci yılında saygıyla anıldı. Bursa’da saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla vatandaşlar bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

BURSA (İGFA) – 10 Kasım anma programı kapsamında ilk çelenk sunma töreni Bursa Valiliği tarafından gerçekleştirildi.

Vali Mahmut Demirtaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Atatürk Heykeli’ne çelenk sundu.

Atatürk’ün vefat ettiği gün saat 09.05’te sirenlerin çalmaya başlamasıyla törende ve dışarıda vatandaşlar 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Siren sesleriyle tüm hayat durdu.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında sevgi, saygı ve minnetle andıklarını belirten bir mesaj yayınladı.

Vali Demirtaş mesajında, “10 Kasım; “Benim naçizane bedenim bir gün elbet toza dönüşecek. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir ve eserlerini anlama, anlatma ve yaşatma günüdür. 10 Kasım, Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın yanı sıra, onun en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirme, koruma ve geleceğe taşıma kararlılığımızı da yenilediğimiz, tazelediğimiz gündür. “Kahraman milletimizin onun önderliğindeki mücadelesi sonucu kurulan ve ikinci yüzyılı olan ‘Türkiye Asrı’na ulaşan Cumhuriyetimizi, aldığı güçle korumak her bireyimizin asli görevidir.” kuruluş felsefesinden geliyor” dedi.

Başa dön tuşu