Teknoloji

Twitter’e büyük darbe Elon Musk’tan geldi!

Elon Musk kendisin yatırım sağlayabilecek kişilere Twitter’i alması ile bünyesinde çalışan personelin yüzde 75’ini işten çıkarmayı düşündüğünü dile getirdi. Bu haberin duyulması ile Twitter’De çok büyük hisse kayıpları meydana geldi.

Yapılan haberlere göre Elon Musk sosyal medya şirketlerini devralma konusunda gerçekleştirilen anlaşmanın bir parçası olan maddelerden: Twitter bünyesinde çalışan personelin yüzde 75’ini işten çıkarmanın söz konusu olduğunu aktardı.

Gerçekleştirdiği görüşmelerde belgeler ile durumu aktarmış olan bir bilgiye şirketin başına geçen kim olursa olsun ilerleyen zamanlarda işten çıkarmaların yaşanması bekleniyordu. Bu konu ile ilgili şirket işe alımlar konusunda büyük bir yavaşlamaya gitmişti.

Daha önce Twitter’de spam ve sağlık ölçümleri ile ilgili konulardan sorumlu bir veri uzmanı olan Edwin Chen, Musk tarafından yaşanacak kesintilerinin hayal edilemez şekilde tabir edildiğini ifade etti.

Haziran ayında gerçekleşme ihtimalinin çok yüksek olduğu çıkarmalar hakkında kendisine soru yöneltilen Musk, düşük performans sergileyen çalışanların istihdamda yer alarak ekonomiyi de olumsuz etkilediğini ifade etti. Bunun yanında Musk, içerik denetleme kısıtlamalarının önünü aömak ve önceden yasak konulmuş olan hesapların yeniden etkin hale getirilmesi konusunu da savunan sözlerde bulunmuştu.

Twitter hisseleri dibe çakıldı

Elon Musk’un yaptığı toplantının ardından konu ile ilgili Twitter’i satın aldığı taktirde Twitter bünyesinde çalışan personelin yüzde 75’ini işten çıkaracağını aktardı ve bu söylemlerin ardından Twittwer’in hisseleri anında dibe çakıldı.

Başa dön tuşu